FIRSAT KRİZİNDE NERELER SATILABİLİR?

FIRSAT KRİZİNDE NERELER SATILABİLİR?

Kanal için ihaleye çıkıyorlar. Çıkması kadar doğal ne olabilir ki? Krizi fırsata çeviriyorlar

FIRSAT KRİZİNDE NERELER SATILABİLİR?
2020-03-27 10:18:00
İzlenme : 1480

Kriz ortamlarında şirketlerin birçoğu batarken, bazı şirketlerde krizi fırsata çevirebilirler.
Bu kriz ortamında insanlar can derdindeyken saray, kamunun elinde bulunan arazileri, binaları satabilir fırsata çevirebilir. Kamunun elinde fabrika mı kaldı satacak? Diye soruyorsanız daha çok bulacaklarından emin olabilirsiniz. Daha önce söyleyip rafa kaldırdıkları tam bu krize layık olan, yatırımcıların 'kamu varlıklarının gelirlerine ortaklık edildiği sistem' olan (SUKUK) ile ilgili düzenlemeyle kamuya ait bina, arsa, otoyol, köprü ve baraj gibi gayrimenkuller için kira sertifikaları çıkarılarak satışa sunabilirler. Sukuk denen sistem devlet binalarının hepsini toptan satıp, kendi binasında kiracı olmak demek.
Şehrin en gözde rantabl yerlerindeki okul, hastane gibi kamu binalarını satıp şehirden uzak hazine arazilerine yapabilirler. Tren istasyon binalarını ve çevresinde bulunan arazileriyle birlikte satabilirler. Kıyıda kenarda kalmış satmak için fırsat bulamadıkları İvriz ve Ayrancı gibi küçük barajları satabilirler. İvriz Köy Enstitüsü arazilerini satmakta geç kaldıklarını düşünüyorum. Fırsatı değerlendirmelerini bekliyorum. Gözden kaçırdıkları belediye binalarını değerlendirebilirler. Getirisi yüksek müze ve ören yerlerinin işletmesini kiraya vermişlerdi bunu 50 yıla çıkarabilirler hatta tümden devredebilirler. Yakın zamanda çıkardıkları yasayla bugünleri düşünerek KIZILAYın mallarını satabilirler. Limanlar satmışlardı, elde kalan satılmayan unutulan küçük limanları varsa onlar satılabilir. Ormanlar kereste fiyatına özeleştirilebilir. Orman içinde arazi satılıp çok güzel villa arazileri satışa sunulabilir. Belediyeleri elinde bulunan içme su sistemleri satılabilir. Türkiye Suriye sınırında bulunan mayınlardan temizlenmiş araziyi çok isteyen İsraile satılmasını yeniden gündeme getirebilirler, böylece sınır güvenliği de sağlanmış olur. Benim kısaca aklıma gelen bunlar sizler gerekenleri yapacağınızdan halkımızın hiç şüphesi yoktur.
Sattıklarınız, satacaklarınız teminatıdır. Korona krizini çok iyi değerlendireceklerinden şüphe duymadığımı belirtmek istiyorum.
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI VEYSEL GÖNÜLAL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 83906

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik