Etyemez: Ormanlarımızı turizme kazandırabiliriz

Etyemez: Ormanlarımızı turizme kazandırabiliriz

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Olcay Orman Fidanlığı ve Dedegöl Dağı çevresindeki ormanlık alanlarda incelemelerde bulundu.

Etyemez: Ormanlarımızı turizme kazandırabiliriz
2020-06-15 16:07:59
İzlenme : 1183

Etyemez, Ormanlar memleketimizin süsü, yaşam kaynağımızdır. Konyamızın 550 bin hektar orman alanı bulunuyor.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, beraberindeki AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Lokman Özturhan, Ali Dığrak, Kazım Küçükçöğen, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Fuat Kunduracı, Salih Koyuncu ve Tevfik Tığlıoğlu ile Konya Orman Fidanlık Müdürlüğüne bağlı Olcay Orman Fidanlığında incelemelerde bulundu. Milletvekili Halil Etyemez ve beraberindeki heyete, Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin ile Fidanlık Müdürü Alpaslan Ünsal eşlik etti. Milletvekili Etyemez, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İHTİYAÇ DUYULAN TÜM İLLERE FİDAN GÖNDERİLİYOR

Üretilen fidanları tek tek inceleyen Halil Etyemez, fidanların hem günümüze hem de geleceğe nefes olduğunu söyledi. Konya Orman Fidanlık Müdürlüğüne bağlı 5 adet fidanlık bulunduğunu hatırlatan Etyemez, üretilen fidanlar ile daha yeşil bir doğa için hem Konyanın hem de çevre illerin fidan ihtiyacının karşılandığını kaydetti. Etyemez, 68 hektar alanda üretim yapılan fidanlıklarda şu anda toplam 80 değişik türde 11 milyon adet fidan bulunmakta. Üretilen fidanların yüzde 70i bölge müdürlüğüne bağlı Konya, Karaman ve Aksaray illerinde kullanılırken yüzde 30u Kayseri, Nevşehir ve Niğdeye gönderiliyor. Konyamızdaki fidanlıklarda üretilen fidanlar, tüm iklim şartlarında yaşayabildiği için ihtiyaç duyan tüm illere de gönderiliyor. Burada ne zor şartlarda, büyük zahmetlerle fidan üretildiğini gördük. İnsanlığın, doğanın nefes alması için çalışan tüm emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum. dedi.

ORMANLARIMIZIN GÜZELLİKLERİNİ HERKESE GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Fidanlığın ardından Beyşehire geçen Milletvekili Halil Etyemez, Milletvekili Gülay Samancı ve beraberlerindeki heyetle Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü tesisleri ve Dedegöl Dağı çevresindeki ormanlık alanlarda da incelemelerde bulundu. Yeşilin tüm tonlarıyla Konyanın zengin bir doğaya sahip olduğunu belirten Halil Etyemez, Konya ormanlarının turizme kazandırılması için nelerin yapılabileceğini istişare ettiklerini aktardı. Etyemez, Ormanlar, milli servetimiz, memleketimizin süsü, yaşam kaynağımızdır. Konyamız 550 bin hektar orman alanı ile ülkemiz orman alanında önemli bir paya sahip. Son 18 yılda yaptığımız çalışmalarla Konyamıza 6 adet şehir ormanı, 13 adet bal ormanı ve 35 adet mesire yeri kazandırdık. 18 milyon 400 binin üzerinde fidanı toprakla buluşturduk. Konyamızın ormanları doğayla baş başa olunacak, bol oksijen alınacak, hoş vakit geçirilecek harika yerler. Bu güzellikleri herkese göstermek istiyoruz. Bu nedenle yürüyüş, tırmanma, kamp kurma gibi faaliyetler ile ormanlarımızı turizme kazandırabiliriz. Bu yönde yapacağımız çalışmalarla hem bölge ekonomisine katkıda bulunulmuş hem de alternatif turizm gelişmiş olur. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30375

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik