Etyemez: Konya tarımının geleceği konuşuldu

Etyemez: Konya tarımının geleceği konuşuldu

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’in öncülüğünde bir araya gelen Konya’daki tarım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile toplantıda buluştu.

Etyemez: Konya tarımının geleceği konuşuldu
2020-02-05 12:50:37
İzlenme : 1293

Toplantıda, Konya tarım ve hayvancılığının bugünü ve geleceği konuşuldu. Milletvekili Halil Etyemez, çiftçilerin sorun ve talepleriyle ilgili raporu Bakan Bekir Pakdemirliye iletti.

Konyatarım ve hayvancılığı, Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan toplantıda ele alındı.AK PartiKonyaMilletvekili Halil Etyemezin öncülüğünde bir araya gelenAK PartiKonyaİl Başkan Yardımcısı Lokman Özturhan, İl Başkanlığı Tarım Komisyonu ve Konyadaki üretici birlikleri, odalar ve kooperatiflerden oluşan tarım platformu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile toplantıda buluştu. Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve bakanlığa bağlı kurumların yöneticilerinin de yer aldığı toplantıda,Konyatarım ve hayvancılığında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.AK PartiKonyaMilletvekili Halil Etyemez, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla daha önce yapılan toplantılarda belirledikleri sorun ve taleplerin yer aldığı raporu Bakan Bekir Pakdemirliye iletti. Toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Halil Etyemez, tarım ve hayvancılığın merkezi olan Konyayı daha ileriye taşımak, çiftçilerin daha kaliteli ve sorunsuz üretim yapması için çalıştıklarını söyledi.

HEDEF DIŞ HAVZALARDAN SU GETİRMEK
Toplantıda enerji, tarımsal kredi borçları, münavebe, arazi toplulaştırması, tarımsal ve hayvansal destekler, kaba yem, yumurta üretimi gibi birçok alanda değerlendirmelerde bulunduklarını kaydeden Milletvekili Etyemez, özellikle tarımsal sulama üzerine durduklarının altını çizdi.Konyabölgesinin en büyük sorunlarından birisinin suyun yetersizliği olduğunu vurgulayan Halil Etyemez, Son 17 yılda Konyamıza 20 adet baraj, 29 adet gölet, 70 adet sulama tesisi, 140 adet taşkın koruma tesisi kazandırdık. Asırlık Rüya Mavi Tüneli tamamladık. 796 bin 440 dekar araziyi sulamaya açtık. Çiftçilerimize yıllık 650 milyon lira tarımsal gelir artışı sağladık. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Konyamızın daha fazla suya ihtiyacı var. Dış havzalardan Konyamıza yer üstü suyu getirmek için çalışıyoruz. Irmak ve derelerin kışın boşa akan sularını oluşturulacak göletlerde biriktirerek, yazın Konyalı üreticilerimizin kullanımına sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirlinin desteğiyle güzel projelere imza atacağız. dedi.GEREKEN YAPILACAK
Raporu inceleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, popülist politikalardan uzak durarak her zaman çiftçilerin üretimini arttırıcı, kaliteli üretim yapmasını sağlayıcı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Konyayı ve tarımını yakından bildiğini ve Konyanın kendileri için önemli olduğunu belirten Bakan Bekir Pakdemirli, Konyaya dış havzalardan su getirmenin üzerinde önemle durduklarını, gerekli istişare ve çalışmaları sürdürdüklerini açıkladı. Bugüne kadar daima çiftçilerin yanında olduklarını, bundan sonra da yanlarında yer almaya devam edeceklerini kaydeden Bakan Pakdemirli, hiçbir kimseyi mağdur etmeyeceklerini vurguladı. Pakdemirli, iletilen sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını duyurdu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78744

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik