Esnaflar BAĞ-KUR ve STOPAJ Muafiyeti istiyor

Esnaflar BAĞ-KUR ve STOPAJ Muafiyeti istiyor

Veysel Gönülal : Esnaflar BAĞ-KUR ve STOPAJ Muafiyeti istiyor

Esnaflar BAĞ-KUR ve STOPAJ Muafiyeti istiyor
2021-03-08 13:34:07
İzlenme : 739

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Teşkilatı, esnaf gezilerini sürdürüyor. Esnafların sorunlarını dinleyen ve taleplerini, beklentilerini dile getiren CHP Ereğli İlçe Bakanı Veysel Gönülal ve parti yönetimi, belediye meclis üyeleri ile birlikte esnaf gezilerini sürdürdü.

Esnaf ziyaretleri kapsamında Ereğli Otogarını ve çarşı esnafını ziyaret eden CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve parti yönetimi, esnafların hükümetten beklentilerini dinlediler.

-Pandemiden Etkilenen Esnaflar BAĞ-KUR Muafiyeti istiyor-

Esnafları ziyaret eden ve esnafların hem pandemi sürecinde hem de ekonomik kriz sürecinde yaşadıkları sorunları dinleyen CHP Ereğli İlçe Teşkilatı, esnafların hükümetten BAĞ-KUR, stopaj gibi vergilerde bir süreliğine muafiyet beklediklerini ifade etti.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Gönülal, esnaflarla yaptıkları görüşmelerle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, esnafların pandemi sürecindeki kapalı oldukları dönem içerisinde büyük sıkıntılara girdiklerini ifade etti ve esnafın, en azından pandemi sürecini kapsayan dönem ile ilgili olarak geçici bir muafiyet beklediklerini ifade etti. Gönülal, açıklamasında şunlara yer verdi: Başta, pandemi sürecinde kapalı olan esnaflarımız olmak üzere pandemiden olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük ekonomik sıkıntı içerisine girdiklerini ifade ettiler ve hükümetten, en azından pandemi sürecini kapsayan dönemlerle ilgili olarak BAĞ-KUR primi muafiyeti, stopaj vergileri muafiyeti ya da indirimi beklediklerini dile getirdiler. Bildiğiniz gibi, hükümetin verdiği pandemi destekleri, esnafın bir aylık kira bedeli bile değilken, bundan esnaflarımızın büyük çoğunluğu yararlanamadı. Gelinen süreçte esnaflarımız hükümetten ekonomik desteğin geleceğine olan inancını yitirmiş, en azından vergilerde geçici bir düzenleme istiyorlar dedi.

Esnaflar BAĞ-KUR ve STOPAJ Muafiyeti istiyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78930

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik