Esk rektör Okudan’a hayali ameliyat soruşturması

Esk rektör Okudan'a hayali ameliyat soruşturması

YÖK, Selçuk Üniversitesi eski rektörü Prof. Süleyman Okudan’ın, ‘girmediği 539 hayali ameliyatı üzerine yazdırarak döner sermayeden para aldığı’ iddialarına soruşturma başlattı. Okudan suçlamaları, “İmzasız mektuplarla suçlanıyorum. Bunlar FETÖ taktiği” sözleriyle reddetti.

Esk rektör Okudan’a hayali ameliyat soruşturması
2020-08-08 08:21:21
İzlenme : 763

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulunun hazırladığı raporda, Selçuk Üniversitesi eski rektörü ve şu anda üniversitenin Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr.Süleyman Okudanla ilgili ameliyat yapmamasına rağmen bölümdeki hocaların yaptıkları ameliyatları ve işlemleri kendi üzerine yazdırarak göz kliniği üzerinden haksız kazanç elde ettiği, işlem kat sayısı daha yüksek olduğu için devletin çifte zarara uğratıldığı iddiaları olduğuna dikkat çekildi.

‘İZAHA MUHTAÇ

28 Nisan 2020de YÖKe sunulan raporda, Prof. Dr. Okudana ait yıllık performans ödemesi yapılan ameliyat sayısı ile ameliyat defterinde adına kayıtlı ameliyat sayısı arasındaki farkın 539 ameliyata kadar yükselmesi, dikkat çekici ve izaha muhtaç bir durum denilerek,soruşturmaaçılması istendi. Raporda ayrıca, Prof. Dr. Okudanın göz bölümünde terör estirerek, kendisine karşı çıkan hocalara mobbing uyguladığı yönündeki iddialarla ilgili olarak, hastanede bir husumetin söz konusu olduğu, bunun mobbing boyutuna ulaşıp ulaşmadığının netleşmesi içinde soruşturma yapılması gerektiğine dikkat çekildi. Raporun ardından YÖK, Okudan ile ilgili soruşturma izni verdi.

‘BUNLAR FETÖ TAKTİĞİ

EskirektörProf. Dr. Süleyman Okudan, Hürriyete hakkındaki suçlamaların asılsız ve iftira olduğunu belirterek şunları söyledi: İsimsiz, imzasız mektuplarla suçlanıyorum. Kimin yaptığını da biliyorum, bir rektör yardımcısı ile bir öğretim üyesi yapıyor. İsimsiz, imzasız mektupları 7 farklı kuruma göndermişler. Bunlar FETÖ taktiği. Bu kişilerle ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Savcılık soruşturma başlattı. Yapılan ameliyatlarda veya işlemlerde yanlış bir şey yok. Bütün üniversitelerde gönüllülük esasına göre bir havuz sistemi var. 5 bin küsur ameliyat yapılmış. Benim adıma yazılı ameliyat sayısı da doğal. Bütün üniversite hastanelerinde aynı sistem var. Ortada ne bir suç ne de suçlu var. Her yıl Sayıştay denetiminden geçiyoruz.

Fevzi Kızılkoyun

fkizilkoyun@hurriyet.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14990

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik