ERKONSİAD Ereğlili eğitimcileri buluşturdu

ERKONSİAD Ereğlili eğitimcileri buluşturdu

Ereğli Konya İşadamı, Sanayici ve Bürokratlar Derneği (ERKONSİAD) Ereğlili öğretmenleri bir araya getirdi.

ERKONSİAD Ereğlili eğitimcileri buluşturdu
2019-11-28 14:31:54
İzlenme : 681

ERKONSİAD, özel bir okulun konferans salonunda düzenlediği programda Ereğlili 610 eğitimciyi bir araya getirdi. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programın açılışında konuşan ERKONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Ali Süzgün, geleceğimizin mirası çocukların yetişmesinde eğitimcilere önemli görevler düştüğünü söyledi. Ali Süzgün, "Her şey eğitimle başlar. Çünkü ülkelerin, şehirlerin en kıymetli mirası çocuklarıdır. Çocuklar büyük oranda öğretmenlerini rol model alırlar. Konyanın en kıymetli mirası çocuklarının yetişmesinde siz Ereğlili öğretmenlerimiz büyük rol almaktasınız. Bu yüzden Ereğli deyip geçmeyelim. Öğretmenlerimize sonsuz güveniyoruz, daima arkalarındayız. 20 gün önce bir program yapmaya karar verdik. Bu kadar kısa bir sürede 600den fazla öğretmenimize ulaştık. İnşallah bu sayı seneye bini aşacaktır. İlk toplantımızı 40 profesör, 10 doçent, 10 doktor, 10 hakim ve savcı, 10 işadamı ile yapmıştık. Toplantımızı prensip olarak hemşehrilerimizin sahibi ya da yöneticisi olduğu yerlerde yapıyoruz şeklinde konuştu.

KonyaValisi Cüneyit Orhan Toprak ise, öğretmenliğin fedakarlık ve cefakarlık timsali bir meslek olduğunu kaydetti. Eğitimcilerin Türkiye'nin en uzak köşesine kadar giderek yeni nesilleri yetiştirmek için çaba harcadığına değinen Vali Toprak, "Türkiyenin en uzak köşesinde bir jandarma bir de öğretmenler vardır. Oralara hem de koşarak, isteyerek gidiyorsunuz. Filmlere çok konu olmuştur ama ben bunların canlı şahidi olduğum için ablamdan, ağabeyimden, Ağrının dağ köylerinde, oralara ne heyecanla gidildiğini, oralara bir katkıda bulunmak, yeni bir bölüm açmak, yeni sıralar getirmek, yeni kitaplar getirmek, çocukları biraz daha fazla aydınlatmak için ne kadar büyük istek içerisinde olduğunuza şahidim ifadelerini kullandı.
Necmettin Erbakan Üniversitesi(NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu da konuşmasında, öğretmenliğin kıymetli bir meslek olduğunu ve hayatlarının en keyifli dönemlerinin bir ortaokulda öğretmenlik yaptığı süreç olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından NASAda görev yapan Ereğlili bilim adamı Zafer Acar, programa ABDden telekonferans ile bağlandı. Bazı eğitimcilere plaket verilerek geleneksel arabaşı çorbası ikram ile program sona erdi. konhaber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 50982

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor