EREĞLİ’Yİ NEDEN YAZAYIM?

EREĞLİ'Yİ NEDEN YAZAYIM?

Hiç içimden gelmiyor 40 yıldır yazıyorum

EREĞLİ’Yİ NEDEN YAZAYIM?
2020-07-26 20:15:17
İzlenme : 635

Uzun zamandır köşe yazısı yazmıyorum…

Bazı okurlarımızdan ciddi eleştiriler almaya başladım…

Ancak yine bugün yazmak gelmiyor içimden!

Kafaya koydum bir kere; Yaz-ma-ya-ca-ğımmmm!

Mesela; YÖK yönetim kurulu Ereğliye ısrarla üniversite açmama kararında kimden cesaret aldığını yazmayacağım!

Ereğliye Üniversite açılması için bazı siyasetçilerin Ankarada nasıl bir çalışma yaptıklarını, bürokratlara nasıl aba altından sopa gösterdiklerini yazmayacağım!

Özellikle AK Parti Konya Milletvekillerinin bu üniversite konusunda YÖK'e perde arkasından destek verdiklerini ve YÖK'ünde milletvekillerinden cesaret aldığını yazmayacağım!

Dedim ya; Dostlar yazmamamı eleştirseler bile bugün içimden yazmak gelmiyor!

Çok doluyum hemde barut gibiyim!

Ereğliye neden üvey evlat gözü ile bakıldığını,

Ereğlileri siyasi partililerin sürekli olarak dışladığını bile yazmayacağım!

Yazarsam ağır sözler sarf etmekten korkuyorum!

Tazminat ödeyecek kuruşum yok.

Bayram mesajı vs vs verenler sağ olsun 100 lira veriyor

Bazı hasiyet yoksunları iftiracı zübükler Ekrem Hortu'ya 50 lira ve sıgara al haber yapar diyecek kadar alçaklaşıyorlar.

60 yaşından sonra adliyeyi mesken tutmaya niyetim yok!

Mesela; 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Ereğlide miting yapmasına bazı AKP'LİLER yöneticileri ve milletvekillerinin ısrarla karşı çıktıklarını bugüne kadar yazmadığım gibi, bugün de yazmayacağım!

Ereğli Ticaret ve Sanayi Başkanı Mahmut Özkoç'un çok beğendiğim çıkışı olan, Ereğli Üniversitesi talebini de diğer meslektaşlarım gibi yazmayıp gündeme getirmeyeceğim!

Mahmut Özkoç'un bu çıkışı ile özellikle AK Parti Milletvekilleri başta olmak üzere Ereğli'li siyasetçilerinden nasıl bir tepki gördüğünü, ama özkoç'un dik durarak bu talebinde haklı olarak ısrarcı davrandığını da yazmayacağım!

Ereğlide ciddi anlamda destekçisi olan AK Parti Milletvekili Tahir Akyürek,in bu destekçilerine rağmen Ereğliye neden soğuk baktığını, Belediye başkanlığında bile ilçeye hiçbir hizmet vermek istemediğini, hatta Üniversite'ye bile engel olacağını da yazmayacağım!

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'ya şov yapmakla suçlayanlar Hadi sizlerde Ereğliye bir tuğla koyun fabrıka yapın bir okul açın da şov yapın ve sizleri de alkışlayalım demeyeceğim! Hatta ve hatta, Sizler Ereğlinin önünü tıkayarak başka siyasi parti mekanlarında şov mu yapıyorsunuz acaba diye yazmayacağım!

Hatta Bazı Siyasilerin Ereğliye gelip iddialar ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendireceğini söyledikten sonra bu kararından vazgeçip Ereğliyi muhatap bile almak istemediğinden bile söz etmeyeceğim! Baştan dedim ya;

Bugün yazmak gelmiyor içimden!

Ereğli Belediyesinde üst düzey burokrat olan 5 yıllık sürede Ereğli'ye tuğla dahi koymadığı bilinen hatta bazı iş insanları karşısında el pençe durarak belediye imkanlarını kullanan sonra bugün ortaya çıkıp utanmadan Eski Başkan Özkan Özgüven ile ilgili ahkam kesmeye ve akıl vermeye başladığını bile yazmayacağım!

Ereğlinin önünde ciddi bir set oluşturduklarını bir kaç kez yazdığım için sözüm ona bazı Ereğli sevdalısı yerel siyasetçilerin Ereğlide bazı medyacıların kendi şahsi menfaatlerini ilçe menfaatlerinden daha önemli gördükleri için ilçeye zarar verdiklerini hiç yazmayacağım!

Hayvan üreticis feryat ediyor çiftci feryat ediyor işsiz yandım diyor artık bunlarıda yazmayacağım.

Ereğli ülkenin en büyük mega köyü oldu bir daha yazmayacağım.

Dedim ya; Bugün hiçbir şey yazmayacağım!

Yarın yazarmıyım onu da bilmiyorum!Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 86234

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik