EREĞLİ’YE AVRUPALI İLGİSİ

EREĞLİ'YE AVRUPALI İLGİSİ

EREĞLİ DE AB FONLARI İLE İSTİHDAM ATAĞI

EREĞLİ’YE AVRUPALI İLGİSİ
2020-01-08 11:53:19
İzlenme : 961

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Konya Ereğli Belediyesi tarafından yürütülen Gençler İçin Daha Fazla İstihdam Projesinin 10 Ocak Cuma günü düzenlenecek kapanış toplantısı için İspanya Heyeti Ereğliye geldi.

5 gün Ereğlide kalacak heyet İşkur, Halk Eğitim Merkezi, Ereğli Kadın Girişimciler Derneği, Engelsiz Yarınlar Derneği, Organize Sanayi Bölgesi, fabrikalar, İvriz, Ulu Cami, Kervansaray ve Akhüyük ziyaretleriyle gezisini tamamlayacak

İSTİHDAMI ARTIRMAK BİZİM EN ÖNEMLİ GAYEMİZ

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Konya Ereğli Belediyesi tarafından yürütülen Gençler İçin Daha Fazla İstihdam Projesinin 10 Ocak Cuma günü düzenlenecek kapanış toplantısı için İspanya Heyeti Ereğliye geldi. Ereğliye gelen İspanya Heyetinin ilk durağı Ereğli Belediyesi oldu. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken: Geçmiş aylarda bizim heyetimizin gerçekleştirdiği İspanya ziyaretinde göstermiş oldukları ilgi, alaka ve misafirperverlik için teşekkür ediyorum. Kapanış programı ve şehrimizi ziyaret amacıyla iade-i ziyaret kapsamında şehrimize gelen İspanya Heyetini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyacağız. Eminim ki milletimizin misafirperverliğini en iyi şekilde yaşatacak ve onlara güzel bir gezi anısı oluşturacağız. Ayrıca İstihdamı artırma noktasında önem verdiğimiz bu projeyi nihayete erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İstihdamı artırmak amacımız doğrultusunda bu ne ilk ne de son proje olacak. Ereğlimizi hak ettiği noktalara taşımak ve gelecek nesillerimize her anlamda gelişmiş huzurlu bir şehir bırakmak amacımıza bu tip proje ve hizmetlerle ulaşacağımızı biliyoruz. Bu doğrultuda da gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz dedi.

DOSTLUĞUMUZ BU PROJE İLE SINIRLI KALMAYACAK

Şehir Eşleşmeleri çerçevesinde yürütülen projenin çok faydalı olduğunu aktaran Başkan Oprukçu: Bu ve benzeri programların önümüzdeki süreçte de devam etmesini çok arzu ediyoruz. İnşallah Ereğliyi tanıdıkça seveceklerini de düşünüyorum. Bizim misafirperverliğimizi de çok beğeneceklerini değerlendiriyoruz. Burada kaldıkları süre içerisinde misafirlerimizle arkadaşlarımız yakinen ilgilenecekler. Program çerçevesinde inşallah Ereğliyi bir fazla tanıyacaklar. Doğal güzelliklerini, tarihi yerlerini, sanayisini, ekonomik hayatını inşallah görecek ve bir fazla sevecekler. Sayın Başkana tebriklerimizi ve başarı dileklerimizi iletin. İspanya ile ilişkilerimizden son derece memnunuz ancak dostluğumuzun sadece işbirliğimizle sınırlı kalmamasını özellikle istiyoruz. Bundan sonra karşılıklı gidip gelelim, görüşelim. Serdi alanda işbirliği imkanlarımız varsa bunları araştıralım diyerek sözlerine son verdi.

KADIN İSTİHDAMI BİZLERİ MUTLU ETTİ

Heyet adına konuşma yapan Teruel Eyalet Hükümeti Yetkilisi Maria Arino Ejarque: Öncelikle misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Biz Teruel Eyalet Hükümeti olarak girişimciliğe çok önem veriyoruz özellikle de kadın girişimciliğine çok önem veriyoruz. Kadın girişimcilik çalışmalarımız var ve burada Belediye departmanlarını gezdiğimizde çok fazla kadın çalışanın olduğunu gördük. Bu konuda bizimle aynı bakış açısında olduğunuz için çok mutlu olduk ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71540

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR