EREĞLİ’NİN YÜZ AKI GENÇLER

EREĞLİ'NİN YÜZ AKI GENÇLER

Ereğli Milli Eğitim Seferber Oldu

EREĞLİ’NİN YÜZ AKI GENÇLER
2020-03-20 15:07:56
İzlenme : 2439

Ereğli'de, yeni tipkoronavirüs(Kovid-19) ile mücadele kapsamında yunus emre mesleki anadolu teknik lisesi öğretmenleri ve öğrencilerimaskeüretiyor.

Yunus Emreı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, usta öğreticileri ve öğrencileri, dünyayı etkisi altına alan virüse karşı tedbirler kapsamında piyasadaki maske ihtiyacını karşılamak amacıyla okulda oluşturulan atölyelerde çalışmalarını yürütüyor.

Günlük 1000'e yakın maske üreten ekib maskeleri hastaneye gönderiliyor.

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, yaptığı açıklamada, dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, piyasanın da ihtiyacı olacağını öngörerek maske üretimine başladıklarını belirtti.

Ereğli'de korona virüs den korunma maskelerin Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldığını belirten Genç, kendilerinin de Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atelyösünden üretime geçtiklerini bildirdi.

Halihazırda maske üretiminin günlük 1000 civarında olduğunu belirten Genç, "Seri üretime geçtiğimizde günlük 5 ile 10 bin arasında maske üretimini hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

DEVLET HASTANESİ İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ MESUT KAYNAR TEŞEKKÜR ETTİ

Koronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında bizleri kırmayarak hastanemize hiçbir ücret almadan maske üretimi yapan ve destek olan başta ilçe Milli Eğitim Müdürümüz İradet Genç'e , işin sürekli takipçileri olan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi müdürü değerli hocam Abdullah Özer ve okul personeline, Halk eğitim müdürümBilal Yalçınabimize ve kurum personellerine , Ereğli tekstil yönetimi ve çalışanlarına hastanemiz adına çok çok teşekkür ederim...Birlik , beraberlik ve dayanışma ile bu süreci atlatacağız inşaallah.

EREĞLİ’NİN YÜZ AKI GENÇLER
EREĞLİ’NİN YÜZ AKI GENÇLER
EREĞLİ’NİN YÜZ AKI GENÇLER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71863

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik