Ereğli’li Çiftciler CHP’lilerden Destek İstediler

Ereğli'li Çiftciler CHP'lilerden Destek İstediler

YUKARI GÖNDELEN HALKI, BÜYÜKŞEHİR YASASININ KENDİLERİNE ZARAR VERDİĞİNİ SÖYLEDİ

Ereğli’li Çiftciler CHP’lilerden Destek İstediler
2020-02-14 19:05:23
İzlenme : 1334

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve yönetimi, belediye meclis üyeleri ile birlikte Yukarı Göndelen Mahallesini ziyaret ettiler.
Yukarı Göndelen Mahallesi halkının sorunlarını dinleyen CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve yönetimi, halkın belirttiği sorunların gündeme getirileceğini ve sorunun çözümünde takipçi olacaklarını söyledi.
Halk olarak içme suyu noktasında sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Yukarı Göndelen halkı, 500 Evler tarafından gelen su Akhüyük-Türkmen hattı üzerinden bize ulaşıyor ancak yol kenarında özellikle tarım sezonunda kurulan çadırlara verilen abonelikler, suyun basıncını azaltıyor ve bize ulaşmasını engelliyor. Tarım sezonunda tarlalara kurulan çadırlarda yaşayan Suriyeliler ve dışardan gelen işçiler, suyu sürekli boş akıtıyorlar. Su bize yetişmiyor dediler.
Mahalle içindeki sokakların da çamurdan geçilmediğini söyleyen Yukarı Göndelen halkı, çamur olan sokaklarına çözüm bulunmasını ve köstebek yuvasına dönen Göndelen-Aziziye yolunun bir an önce tamirinin yapılmasını istediler.
-Kapalı Sulama Sistemini Kandırmaca Olarak Kullanıyorlar-
Yukarı Göndelen halkı, tarım ve hayvancılık konusunda da sıkıntı yaşadıklarını söylediler. 1996 yılında 2 büyükbaş hayvanın hem kendisini hem aileyi beslediği gibi aylık artırım da yapabildiğini söyleyen vatandaşlar, hayvancılık yapmanın artık zarardan başka bir getirisinin olmadığını ifade ettiler.
Hükümetin tarım ve hayvancılık politikalarından da yakınan vatandaşlar, Buzağı desteklerini 2 yılda ödediler. Bizim ürettiğimiz malın fiyatını değerinde verseler, biz destekleme de istemeyiz, ürünümüzün değerinde olması bizi kurtarır ama bizim ürünümüze değerini vermiyorlar. Destekleme ile bizi kandırıyorlar. Mazot parasının yarısını devlet ödeyecek diye vaat ettiler ancak henüz bu sözler yerine getirilmedi. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız dolu felaketinde yaraların sarılacağını söylediler, sözlerini yerine getirmediler. Borçlar ertelenecek dediler, faizi ile birlikte 2 katı para ödettiler dediler.
Kapalı Sulama sisteminin de bir kandırmaca haline geldiğini söyleyen vatandaşlar, Sürekli ihale yapılıyor ancak yapılan bir çalışma yok. Kapalı sulama sistemi ile ilgili bir yetkiliden aldığımız bilgi, bugün ödenek ayılmış olsa en az 6 yılda tamamlanacağı yönünde. Sulama sistemini bize kandırmaca olarak kullanıyorlar dediler.

AKPINAR, GÖNÜLALDAN DESTEK İSTEDİ ALICILAR TEMİNAT MEKTUBU İLE GELSİN

Ereğliye bağlı Yukarı Göndelen Mahallesi Muhtarı Özaydın Akpınar, CHP Ereğli İlçe Teşkilatının Yukarı Göndelen Mahallesi ziyaretinde, çiftçinin ürettiği ürünün pazarlama konusundaki sıkıntıya değindi.
Ürettiği ürünü değerinde satamayan üreticinin, bir fazla fiyata satabilmek umudu ile dışarıdan gelen tüccarlara satış yaptığını ancak çoğu zaman paralarını alamadıklarını ifade eden muhtar Akpınar, çiftçi ticareti noktasında Ereğlideki çiftçi kuruluşlarının aracılığı ile, alım yapan firmaların bankadan teminat mektubu getirmelerinin, çiftçinin zarar etmesini önleyebileceğini söyledi ve bu konunun gündeme getirilmesi için CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülaldan destek istedi.
CHP Ereğli ilçe teşkilatı başkanı Veysel Gönülal ise, çiftçinin mağdur olmasını önlemek adına güzel bir öneri olduğunu söyledi ve Ereğlideki çiftçi kuruluşları ile bu konuyu değerlendirip gündeme alacaklarını söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 94310

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik