Ereğli’de Neler oluyor

Ereğli'de Neler oluyor

Hayalet plakadan kaymakamın eşi çıktı

Ereğli’de Neler oluyor
2020-02-18 08:51:19
İzlenme : 2375

Konyanın Ereğli ilçesinde farklı araçlara takıldığı tespit edilince terör alarmına yol açan resmi araç plakasının 231 kilometre uzaktaki Yozgatın Yerköy Kaymakamlığına ait olduğu ortaya çıktı. Ereğli polisinin peşine düşerek durdurduğu otomobilden Yerköy Kaymakamı Mustafa Karacanın eşi ve iki çocuğu çıktı. Şoför Ferhat Özyürekin daha önce alkol nedeniyle el konulduğu için ehliyeti de yoktu.

SORUŞTURMA dosyasındaki detaylara göre, 16 Kasım 2019da 66 AA 108 plakalı resmi plakayı taşıyan gri renkli bir otomobil Ereğlide 123 km hızla radara yakalandı. Yapılan sorgulamada plakanın herhangi bir araca kayıtlı olmadığı belirlendi. Polis yol kontrolünde aracı bulamadı. 20 Ocak 2020de Ereğlide aynı plaka bu kez beyaz bir araca takılı olarak 139 km hızla radara yakalandı. Polis aracı yine yakalayamadı. 22 Ocakta Ereğli polisi AA grubu plakaları rektörlük, valilik ve kaymakamlıklar kullandığı için Yozgat Valiliği ve Yozgat Üniversitesine plakayı sordu. Araç her iki kuruma da ait değildi. Bunun üzerine Ereğli bölgesindeki bütün istasyonlara ‘şüpheli araç bildirimi yapıldı.

KARA LİSTEDEN TAKİP

Kara listeye alınan plaka 2 Şubatta yine aynı bölgede bu kez 143 km hızla radara girdi. Takibe alınan araç bir süre sonra yakalandı. Aracın gerçek plakasının 66 KR 005 olduğu ve Yozgat Yerköy Kaymakamlığının ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği adına kayıtlı olduğu belirlendi. Araçta Yerköy KaymakamıMustafa Karacanın eşi ve iki çocuğu vardı. Şoför Ferhat Özyürekin ise daha önce alkollü araç kullanırken yakalandığı ve ehliyetine el konulduğu belirlendi. Araca takılı resmi plakanın tescili yapılmamıştı. Plakanın radara yakalandığı farklı araçlardan birinin de Kaymakam Mustafa Karacanın özel aracı olduğu anlaşıldı.

KAYMAKAMLIĞA DA CEZA

Ferhat Özyüreke 6 bin 129 lira ceza kesildi. Ayrıca ehliyeti olmadığı için 2 bin 473 lira daha ceza uygulandı. Yerköy Kaymakamlığına da 2 bin 473 lira idari para cezası verildi. Tescilsiz plaka farklı araçlarda kullanıldığı için ayrıca ‘Resmi Evrakta Sahtecilik suçundan soruşturma başlatıldı.

Musa KESLER

mkesler@hurriyet.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65401

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR