Ereğli’de 21.Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak

Ereğli'de "21.Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak"

Ereğli’de, eğitimcilere yönelik 21. Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak konulu seminer gerçekleştirildi.

Ereğli’de 21.Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak
2020-01-16 21:27:17
İzlenme : 713

Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminerin öncesinde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, "Günümüzde yaşanan sosyal, ekonomik ve teknolojik gelişmeler oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır.
Bu değişim ve gelişime, gerek kurumlar olarak gerekse idareciler olarak en yüksek seviyede ayak uydurmanın önemli olduğunu düşünüyorum.
Bu uyumu da eğitimle başaracağımıza inanıyorum." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Dr. Niyazi Kaya ise seminerde yaptığı konuşmada, çocukların güçlü yönlerine değer verilmesinin, zayıf yönlerinin ise üzerinde çalışılarak güçlendirilmesinin benlik algısı oluşturmaktaki önemine dikkati çekti.

Çocuklarda kariyer yönlendirmesi yaparken, öğrencilerin gerçek potansiyellerini keşfedip mutlu olacakları ve sevecekleri işlere yönlendirilmesi gerektiğini belirten Kaya, bir ülkedeki eğitimin yönetici ve öğretmenlerin kalitesine bağlı olduğunu vurguladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 60376

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik