Ereğli ve İllerde Corona neden yükselişte???

Ereğli ve İllerde Corona neden yükselişte???

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. İSMAİL YAVUZ BİR KEZ DAHA UYARDI

Ereğli ve İllerde Corona neden yükselişte???
2020-07-28 00:26:52
İzlenme : 436

Konya'da ve özellikle son zamanlarda Eregli'mizde covid vakaları artma eğiliminde olup; vakalara yönelik yapilan filyasyon çalışmalarında ve sonrasında göze çarpan sebeplere bakıldığında ev izolasyonuna riayet etmeme maskenin önemsenmemesi mesafenin ihlal edilmesi gibi basit tedbirsizlikler göze çarpmaktadır.
Bu tabloya asemptomatik(bulgu vermeyen) pozitif vakalarin bulaşları eklendiğinde son zamanlarda lanse edilen sayılar kaçınılmaz oluyor.
Ki süreç başindan bu yana Corona ile mücadelede en büyük silahımız olan maske ve sosyal mesafe hala geçerliliğini korumaktadır.
Toplumu ele aldığımızda yaz ayı ile birlikte toplu organizasyonlar park ve bahçeler piknik alanları insanlarla dolup taşmakta maskenin takılmaması sosyal mesafenin ihlal edilmesi asemptomatik pozitif tasiyicilarin bulasina açık davetiye çıkarmaktadır.
Eğer süreci en az vaka ile sevdiklerimizi üzmeden atlatmak istiyorsak maske ve sosyal mesafe kurallarına azami dikkat edeceğiz.Filyasyon calismasi yapan sağlık ekibinin öneri ve tavsiyelerini dinlemek sosyal izolasyona uymak herbirimizin vatandaşlık görevidir.
Ülke olarak bu covidi hep birlikte yeneceğiz inşallah ben Ereglimize guveniyorum.

#ereglicovidiyenecekulkeolarakatlatacağız

DR İSMAİL YAVUZ

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 49683

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik