Ereğli Sebze meyve için dikkat çeken çağrı:

Ereğli Sebze meyve için dikkat çeken çağrı:

EREĞLİ’de hal esnafından sebze meyve için dikkat çeken çağrı: Seç-al yasaklansın!

Ereğli Sebze meyve için dikkat çeken çağrı:
2020-03-17 11:13:45
İzlenme : 2303

Ereğli Toptancı Hal esnafından çok önemli uyarı semt pazarları, market, manavlarda sebze ve meyve satışında Ereğli halkının genellikle ürünleri eliyle kontrol edip beğenmediğini geri bırakarak satın aldığını söyledi.

YASAKLANMALI!
Ereğli'de kesinlikle koronavirüs bitene kadar yasaklanmalı büyük riski kamu görevlileri derhal harekete geçmeli, "Halkımız sebze ve meyveyi seçerek almayı seviyor.

Malum şu anda tüm dünyada etkili ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgını var.

Bu virüsün temas yoluyla bulaştığı söyleniyor.

Dolayısıyla tüm market, manav ve pazarlarda sebze ve meyvelerin seç-al yöntemiyle alınması yasaklanmalı" dedi.

Öte yandan lokantalar, berberler, kasaplar. çalışanlar koruyucu maskeler temiz önlükler steril eldiven traş gibi hijne önem vermeli belediye ve kamu birimleri sıkı denetim yapmalı

VİRÜSÜN YAYILMASINA SEBEP OLUR
Bir kişi sebze alırken tek tek elleyip, beğenmediğini geri bıraktığını belirten esnaf, "İkinci bir kişi geliyor aynı şekilde sebzelere elleyip bırakıyor.

Derken üçüncü kişi gelip o sebzeleri satın alıyor.

Eğer önceki iki kişiden birinde koronavirüs varsa sebze ürünlerine bulaşmış olacak ve virüsün yayılmasına sebep olabilir.

Eğer 'seç-al yöntemi devam ederse, vatandaşlarımız aldıkları sebze ve meyve ürünleri, mikrobu öldürme özelliği olduğu için mutlaka sirkeli suyla yıkamalıdır" diye konuştu.

Duyarlı esnaf, tezgahtarların steril eldiven kullanmasının sağlanması gerektiğini de vurguladı.

Ak parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, yaptığı açıklamada başta sağlık bakanımız olmak üzere ilgili bakanlarımız üstdüzey kamu görevlilerimiz 7/24 saat sürekli olarak vatandaşlarımız bilgilendirilmekte koronavirüs tehlikesi bütün dünyayı sarmış durumda .

Ülkemiz de de görülmekte vatandaşlarımızın sağlığını korumak için bir çok tetbir alınmakta alınmaya devam edilmekte

Ben özellikle hemşerilerime seslenmek istiyorum

Bu süreci birlikte götürmeliyiz yapılan çağrılara açıklanan önemlere lütfen uyalım

Açık olan işyeri esnaflarımızlarımız çok dikkatli olmaları zaruri hale gelmişter hem kendi sağlıkları için hem müşteleriler için hertürlü tetbiri almaları şart olmuştur. Etyemez,ilçemizde görev yapan başta kamukurum ve KURULUŞ yöneticileri STK'lar.odalar. hep birlikte bu süreci sağlıklı bir şekilde takip etmeliyiz birlikte hareket edilmeli.

Şahsıma birçok hemşerilerimden sürekli şikayet gelmekte

Özellikle denetimlerin çok nadir yapıldığı yönünde ben sizlerin aracılığı ile uyarıyorum bu olay öyle sıradan bir olay değil

83 milyonu kapsayan sağlık olayı herkes görevini yapmak zorunda halkın sağlığı üzerinden faiş fiatlar ile para kazanmak gibi ahlaksız bir düşünceyi asla kabul etmeyiz

Başta Cumhurbaşkanımız sürekli olarak ilgili bakanlarımıza talimat vermekte ilgili bakanlarımızda bürokratlara gerekli talimatları veriyor buna rağmen görevlerini aksatan varsa onlar düşünsün dediBu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26261

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik