EREĞLİ KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

EREĞLİ KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

Cumhuriyet halk partisi ’nin kuruluş amacına uygun olarak, sanayileşme sürecinde kurulan EREĞLİ Sümerbank Bez fabrikasının işçilerinin kullanımı için yapılan Taş evler Sümerbank Fabrikasının satılmasıyla birlikte EREĞLİ Belediyesine geçmistir.

EREĞLİ KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA
2020-05-17 20:35:19
İzlenme : 1053

AKP ve MHP belediyeleri döneminde kaderine terk edilerek bugünkü haline gelmistir 12.05.2020 tarihinde Belediye Meclis Toplantısında Taş evlerin yapılandırılması konusunda Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu tarafından kredi talebinde bulunulmuş ancak bu talep projenin maddi boyutu nedeniyle reddedilmiştir.
Toplantıda en dikkat çeken konu Cumhur ittifakı çatlamış,AKP ve MHP Meclis üyeleri Taş evler konusunda anlaşmamışlardır.Merkezlerinde yürütülen ittifakın yerel bazda yürüyemeyeceğinin örneği ulusal basında yer almıştır.
Ereğli Belediye Başkanı Sayın Oprukçunun daha önce Akhüyükte sondaj çalışması için 6,5 milyon TL, belediye harcamaları için 8 milyon TL, asfalt ve yol yapımı için 16.5 milyon TL yetki talebine meclis uyerimiz onay vermiştir. AncakTaş evler için 49.7 milyon TL, kentimizin, çok büyük borçla karşı karşıya kalmasını istemeyen meclis üyelerimizin gösterdiği ekonomik çekinceden dolayı geçerli oy kullanılmamıştir Ereğli Belediyesi'nin bu kadar yüksek borçlanma talebine CHP olarak karşı olduğumuzu bildirmek istiyorum.
Belediye Başkanı proje ve mali boyutu hakkında hiç bir açıklama yapmadan bir emrivaki ile sunduğu önergeye EREĞLİ 'nin çıkarlarını her zaman öncelik olarak gören CHP Meclis grubu üyelerimiz RED oyu vermiştir. CHP Meclis Üyeleri Ereğli'nin çıkarları doğrultusunda görevlerini yapmaya en iyi şekilde devam edeceklerdir.Bizleri üzen Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu'nun yaptığı başın açıklamasında EREĞLİ Belediyesi Meclis üyelerine yönelik olarak"Güdülecek Sıpa değilsiniz "sözüdür. Meclis üyelerine yönelik bu söylemi kınıyoruz. Meclis üyelerimiz toplumda yeri olan değerlerimizdir.Belediye Başkanı olarak konuşmalarına dikkat etmesi konusunda uyarımızı yapiyoruz
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI VEYSEL GÖNÜLAL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 29768

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik