“EREĞLİ İL OLSUN” TEKLİFİ MECLİSTE

“EREĞLİ İL OLSUN” TEKLİFİ MECLİSTE

Ereğli’nin il olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına önerge verildi.

“EREĞLİ İL OLSUN” TEKLİFİ MECLİSTE
2020-03-12 19:57:07
İzlenme : 1659

CHP Grubunun verdiği önerge, diğer siyasi parti milletvekilleri tarafından da onaylanırsa, Ereğli il olacak.
Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ereğliyi ziyaretinde, mecliste CHP grubu olarak CHPli milletvekillerinin tamamının imzası ile Ereğlinin il olması için meclise önerge vereceklerinin sözünü vermişti.
Geçtiğimiz gün, CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve ilçe yönetimi, Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ederek, PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil ile birlikte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile görüşmüş ve Ereğlinin il olması ile ilgili önergenin bir an önce verilmesi gerektiği görüşlerini bildirmişlerdi.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından hazırlanan Ereğlinin il olması ile ilgili kanun teklifi, 146 CHPli vekilin imzası ile meclise sunuldu. Mecliste bulunan diğer siyasi partiler de önergeye evet oyu verirlerse, Ereğlini il olması kesinleşecek.
CHPnin 146 milletvekili ile birlikte verdiği bu önerge, bugüne kadar Ereğlinin il olması ile ilgili olarak meclise verilen en yüksek imzalı önerge olacak.
Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğlide bulunan diğer siyasi parti temsilcileri de bölge milletvekilleri ve il teşkilatları nezdinde bu önergeye destek verirlerse, Ereğlinin il olmasının önünde engel kalmıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 91854

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik