Ereğli Halkı İçin Taşevler Tehdit

Ereğli Halkı İçin Taşevler Tehdit

Ereğli Sümerbank işçi lojmanları uğursuzların uyuşturucu fuhuş yuvasına döndü bunu bütün gülbahçe mahallesi Ereğli halkı biliyor oraya neşter vurulmalı

Ereğli Halkı İçin Taşevler Tehdit
2020-05-13 22:44:55
İzlenme : 1136

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu,Özelleştirilen Ereğli sümerbank fabrıkasının harbeye dönen işçi evlerinin restorasyonu için İller Bankası'ndan 49 milyonluk kredi alınması talebini belediye meclis üyelerinin oylamasına sundu.

Oylamadan önce Ak Parti,CHP,MHP Meclis grup başkanları ile yapılan görüşmede Ak parti grup başkanı Serdar Altunok Başkan Hüseyin Oprukçu'ya olumlu yönde oy kullanacaklarını beyan ettikten sonra toplantıda red oyu vermeleri üzerine Başkan Oprukçu mağdem red oyu verecektiniz neden görüşmemizde bunu açık açık söylemediniz evet vereceğiz dediniz diye sitem etti.

Başkanın teklifi AKP ve CHP'li üyelerin oylarıyla reddedildi.

Başkan Oprukçu, sizler 150 bin nufuslu Ereğli halkının sesine kulak tıkıyorsunuz bizde sizlerin kişisel isteklerinize bundan sonra kulağımızı tıkayacağız.

Başkan Oprukçu, belediye birim amirlerine kişisel ve özel isteklerde bulunan AKP ve CHP'li meclis üyelerin belediye ile ilgili kişisel ve özel işlerinin yapılmaması yönünde uyarıda bulundu.

BUNLARIN HEPSİ EVLERE ŞENLİK CİNSTEN

Sosyal medya hesabından isim vermeden AKPli meclis üyelerine tepki gösteren MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu: Ereğli'nin yıllardır çözüme kavuşturulamayan, kanayan yarası, taş evler sorunudur. Ereğli'de birçok siyasinin el attığı ama bir türlü çözemediği bu sorun her dönem adına rant kovalayanların meskeni olmuş, kimisi adliye binası olarak düşünülen alanı, rant sağlamak için sırf adliyeyi şehir dışına atanların mı ararsınız sadece kendi çıkarlarını düşünen siyasetçileri mi ararsınız bunların hepsi evlere şenlik cinsten insanlardır.

BU YANLIŞTAN DÖNMELERİ BEKLENTİMDİR

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: Birileri Ereğli'ye hizmetten yoksun bırakmak, gelişimine ipotek koyanlar büyük bir hata içindedir ve vebale girmektedirler bu yanlıştan dönmeleri bu ve bundan sonrasında aynı tutum içinde olmamaları beklentimdir. Kendi çıkarları söz konusu olduğunda Ereğli Belediyesinin kapısını aşındıran, külhanbeyliği yapan sıra Ereğliye hizmete geldiğinde suspus olan acizler acınası haldedir.

BU KADAR BORÇ YÜKÜNE SOKMANIN KİMSENİN HAKKI YOK

AKP Ereğli ilçe başkanı Zübeyir Dursun ise Biz yapılan hizmetlere taş koymuyoruz. Restore için geçen dönemde Konya Büyükşehir Belediyesi 20 milyona yaparız demiş ve projesi bile hazırlanmıştı. Nasıl oluyor da büyükşehir belediyesinin 20 milyon dediği projeye yerel belediye 50 milyon istiyor. Bu şehri bu kadar borç yükü altına koymaya kimsenin hakkı yoktur dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, biz her iki parti Cumhurittifakıyız hiç bir zaman ne CHP'li ne MHP'li ne Ak partili meclis üyelerinden yasalar kanunlar dışında bir işlem için teklifi bırakın ima bile etmedim 31 meclis üyemize sesleniyorum işçi taş evlerinin bu hali içinize siniyor mu?

Binlerce gülbahçe ve diğer mahalle sakinlerimizi hiç dinlediniz mi?

Sümerbank işçi evleri bugün harabe HALİNDE iti kopuğu burada yuvalanmış hemşerilerimiz huzursuz insanlar evinin balkonunda oturamıyor bunu nasıl görmezden geliriz.

Şehir merkezinde mahallerimizde mekrup evleri bir bir temizledik halkımızın duasını aldık fena bir işmi yaptık şahsımızamı hizmet ettik.,

Ben Ereğli'li hemşerilerimin vicdanlarına bırakıyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95399

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik