Ereğli Eğitim Fakültesi, Anaokulu ve Kreş Açıyor.

Ereğli Eğitim Fakültesi, Anaokulu ve Kreş Açıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi, Oğuz Ata Tesislerinde, Anaokulu ve kreş açıyor.

Ereğli Eğitim Fakültesi, Anaokulu ve Kreş Açıyor.
2019-11-30 19:47:46
İzlenme : 1491

Ereğli Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Necmettin Erbakan Üniversitesine, Oğuz Ata Tesislerinden 2 bina tahsis etmiş ve Ereğli Eğitim Fakültesinin kullanımına vermişti. Necmettin...

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi, Oğuz Ata Tesislerinde, Anaokulu ve kreş açıyor. Ereğli Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Necmettin Erbakan Üniversitesine, Oğuz Ata Tesislerinden 2 bina tahsis etmiş ve Ereğli Eğitim Fakültesinin kullanımına vermişti. Necmettin Erbakan Üniversitesi, tahsis edilen bu binaları, Ereğli Eğitim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek bir anaokulu ve kreş olarak değerlendirme kararı aldı. Fakülte bünyesinde açılacak olan anaokulu ve kreş için masrafları ise, Ereğlili hayırsever, aynı zamanda Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cem Zorlunun da halası ve eniştesi olan Emine-Rasim Çalışkan üstlendi. Yapılacak olan Anaokulu ve kreş için bugün Ereğli Eğitim Fakültesinde düzenlenen protokol törenine, Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Dilmaç, Ereğli Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu katıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, protokol töreninde yaptığı konuşmada, Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçunun önceki dönem görevinde üniversitemiz ve fakültemize, Oğuz Ata Tesislerinden tahsis ettiği iki tane binamız vardı. Bu binaları, üniversite yönetimi olarak, fakülteye bağlı bir anaokulu ve kreş açarak değerlendirmeye karar verdik. Yapılacak olan okul, Ereğlide bilimsel ve akademik eğitimin yapılacağı bir anaokulu olacak dedi. Zorlu, Ereğliye eğitim alanında daha başka müjdelerle geleceklerinin de altını çizerek, Ereğli Eğitim Fakültemizde bölüm ve öğrenci sayımızın artırılması ile ilgili olarak çalışmalarımız sürüyor. Bölüm sayımızın artırıldığı haberleri ile de Ereğliye gelecek olmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız dedi. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise, yaptığı konuşmada, protokolün Ereğliye hayırlı olmasını diledi ve Ereği, hayırsevelerimizin Ereğliye yaptıkları çalışmalarla ayakta kalmaya devam ediyor.Hayırsever hemşerimiz Rasim Çalışkan ve eşi Emine Çalışkana teşekkürlerimi sunuyorum. Ereğli Eğitim Fakültemizde bölüm sayısının artırılmasına yönelik, rektörümüz Cem Zorlunun çaba ve gayretlerini de biliyoruz ve inşallah en kısa zamanda Ereğliye bu müjdeli haberleri de alacağımızdan eminiz dedi. Ereğli Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Ereğlide daha bilimsel ve akademik temelli bir eğitim yuvasının açılması sevindirici. Eğitim alanındaki yatırımların devam edeceğini düşünüyor ve bu eğitim kurumunun Ereğliye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99865

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR