Ereğli Cezaevinde intihar

Ereğli Cezaevinde intihar

Ereğli T Tipi Kapalı Cezaevinde bir mahkum intihar etti.

Ereğli Cezaevinde  intihar
2020-08-25 22:15:50
İzlenme : 1183

Ereğli T Tipi Kapalı Cezaevinde mahkum intihar etti.

Ereğli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda mahkum Kadir Kurt'un intihar ederek hayatını kaybettiği ifade edildi ve olayla ilgili başlatılan soruşturma sonrasında Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı.

Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, yapıtığı yazılı açıklamasında; Yürütülen soruşturma ile alakalı kamouyunun doğru bilgilendirilmesi adına iş bu açıklamanın yapılma zarureti hasıl olmuştur denildi.

Yapılan yazılı açıklamada;

Ereğli (Konya) T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 23 Ağustos 2020 tarihinde saat 19:00 da kurumda yapılan sayım işlemi sırasında tekli odalarda kalmakta olan hükümlü ve tutukluların sayımları kontrol edilirken C- üst 19 nolu oda da Covid-19 bulaşıcı hastalık tedbirleri doğrultusunda hastane dönüşünde 14 gün karantina için tekli odada kalan hükümlü Kadir KURT'un yoklamaya cevap vermemesi ve kapı mazgalında görülememesinin ardından içeriye girilmesi üzerine mahkum Kadir KURT'un çamaşır ipine asmak suretiyle intihar ettiği ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2020/5134 Soruşturma Sayılı dosya kapsamında soruşturmaya başlanılmış, soruşturma işlemleri kapsamında bizzat nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde inceleme ve ölü muayene işlemleri yapılmıştır.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla müntehirin cenazesi otopsi işlemi yapılmak üzere Konya Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığına sevk edilmiştir.

Ereğli (Konya) T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bulunan evraklar üzerinde yapılan incelemelerde; müntehirin yakın tarihlerde psikolojik rahatsızlıklarının olduğu mahkumun kurumda bulunduğu süre zarfında çok sayıda kurum psikologuyla görüşmenin sağlandığı, 06/08/2020 tarihinde de intihara teşebbüs etmesi üzerine 10/08/2020 tarihinde Ereğli Devlet Hastanesi Psikiyatri polikliniğe sevkinin yapıldığı ve ilgili poliklinikçe 13/08/2020 tarihinde Adana Doktor Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevki yapılarak ilaç tedavisinin başlanıldığı, gerekli tedavisinin yapıldıktan sonra Ceza İnfaz Kurumuna giriş yaptığı, Covid-19 tedbirleri kapsamında müntehirin tekli oda da 15 günlük izolasyon süresi içerisinde iken mezkur olayın vuku bulduğu anlaşılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca şuana kadar yapılan çalışmalarla toplanan deliller ışığında müntehirin intiharına doğrudan katkıda bulunan, azmettiren, teşvik eden, yardım eden veya mecbur eden kişi ya da kişiler tespit edilememiş olmakla birlikte mezkur olay ile ilgili olarak oluşması muhtemel diğer suçlara ilişkin olarak suç ve fail araştırma işlemleri hususunda gerekli adli ve idari soruşturmalar başlatılmış olup, Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71409

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR