EREĞLİ BELEDİYESİ ONLARI UNUTMADI

EREĞLİ BELEDİYESİ ONLARI UNUTMADI

EREĞLİ BELEDİYESİ ONLARI AÇLIĞA ÖLÜME TERK ETMEDİ

EREĞLİ BELEDİYESİ ONLARI UNUTMADI
2020-04-06 15:14:59
İzlenme : 1593

Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle lokanta, kafeterya ve benzeri yerlerin kapanmasıyla birlikte besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını unutmadı.
Kısa sürede küresel bir salgın haline dönüşen koronavirüs, sadece insanların değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkiledi. 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Gününde de can dostları yalnız bırakmayan Ereğli Belediyesi ekipleri, mama dağıtımı yaptı.

Ereğli halkına maske dağıtan Ereğli belediyesi sokak hayvanlarını da unutmayarak yiyecek takviyesi yapıyor. Salgın sebebiyle restoran ve kafeterya gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da son zamanlarda "Evde Kal" çağrılarına uymasıyla sokakta yaşayan hayvanların yiyecek bulması zorlaştı. Zor günlerinde hayvanları unutmayan Ereğli Belediyesi, hayvanların aç kalmaması için ilçe genelinde periyodik olarak yaptığı yiyecek dağıtımlarını sıklaştırdı. Ereğlinin çeşitli yerlerinde bulunan mama kaplarına da mama, yem ve su takviyesi yapılıyor.

Başkan Hüseyin Oprukçu, Bu sıkıntılı süreçte daha çok hassasiyet göstereceğiz Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının sadece insanları değil sokak hayvanlarını da olumsuz etkilediğini görüyoruz. Ereğli Belediyesi olarak can dostlarımıza yönelik olarak periyodik sürdürdüğümüz yiyecek dağıtımını bu süreçte biraz daha arttırdık. Özellikle lokanta ve kafe gibi yerlerin kapatılmasının ardından yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımızın aç ve susuz kalmamaları için bu sıkıntılı süreçte daha çok hassasiyet göstereceğiz ifadesini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95415

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik