Ereğli, Endüstri Bölgesi olacak

Ereğli, Endüstri Bölgesi olacak

10 ayda Ereğli’nin gelecek 100 yılı planlandı

Ereğli, Endüstri Bölgesi olacak
2020-02-01 15:06:18
İzlenme : 2001

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'nun yoğun uğraşlarıyla Ereğli, Endüstri Bölgesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerlerken Gıda İhtisas Organize Sanayi ile de şehrin önemli mesafeler alması bekleniyor

KARARLILIĞINI AKHÜYÜK TERMAL TESİSLERİ İLE GÖSTERDİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğlinin yalnız bugününü değil gelecek yüz yılını planlıyor. Akhüyük Termal Tesislerindeki azmi ve başarısı ile iftihar edilecek bir Ereğli tablosu oluşturmaktaki kararlılığını gösteren Başkan Oprukçu, Endüstri Bölgesi olan, ekonomik manada kalkınmasını tamamlamış, Gıda İhtisas Organize Sanayi ile tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili sınai tesisler kurmuş bir Ereğli arzusu ile var gücüyle çalışıyor.

KALKINMAYI TAMAMLAYACAK İSTİHDAMA KATKI SUNACAK

Gıda İhtisas Organize Sanayinde üretilen mahsulün hem ham madde olarak pazarlamasında hem de burada kolayca işlenerek daha farklı sektörlerde kullanılmasına ve pazarlanmasına katkı sağlayacağını belirten Başkan Oprukçu, çiftçinin emeğinin daha da değer kazanacağını, Gıda İhtisas Organize Sanayi ile kalkınmada öncelikli bölge olacak Ereğlinin bu noktada daha çok destek alacağını aktardı. Ereğlinin gerek yerli gerekse yabancı yatırımcı için de cazip hale getirecek olan Endüstri Bölgesi ve Gıda İhtisas Organize Sanayi ile istihdama da büyük katkı sağlanacak.

Ereğli, Endüstri Bölgesi olacak

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90633

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR