EKİCİ: MİLLETİMİZ BUNU HAK ETMİYOR

EKİCİ: MİLLETİMİZ BUNU HAK ETMİYOR

GELECEK PARTİSİ KONYA İL BAŞKANI HASAN EKİCİ EREĞLİ GÜNCEL HABER’E KONUŞTU BİZ İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

EKİCİ: MİLLETİMİZ BUNU HAK ETMİYOR
2020-09-02 22:34:05
İzlenme : 454

İdareciler kendi getirdikleri yasaklara önce kendileri uymalı

Gelecek Partisine en çok Ak Partiden geliyorlar.

Vatandaş resmen korkuyor akıl almaz bir baskı var hani demokrasi?

Hani vatandaşın hür iradesi? Ak partili olursa demokrasi var olmazsa yok mu?

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, pandemi ve ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşın sıkıntılı günlerden geçtiğini söyledi.

Emekli,İşçi ve memurun maaşının yüzde 60 düştüğünü belirten Ekici, Memleket iyi idare edilmiyor, iyi yönetilmiyor.

İdareciler bu memlekete yasaklar getiriyorlar, ama getirdikleri yasaklara ilk önce kendileri uymuyorlar.

Biz Konya'mız için dünya şehri diyoruz, bu memlekette lokantaya gidip te yemek yiyecek, baklavacıya gidip te baklava yiyecek yüzde kaç insan var?

EN ÇOK İKİ PARTİDEN GELİYORLAR

Gelecek Partisine Ak Partiden, MHPden İyi Partiden, Saadet Partisinden hatta CHPden gelenler olduğunu belirten Ekici şunları söyledi: Bütün partilerden bizim partimize teveccüh var, tüm partilerden gelen var. Ağırlık Ak parti ve MHP. Buna İyi partiyi de dahil edebiliriz. Malum yıpranmış bir iktidar partisi ondan dolayı insanlar yavaş yavaş Ak Partiden kaçmaya başladılar.

Millet ekonomik sıkıntı, hukuki sıkıntı, sosyal sıkıntıyı hissediyor.

Emekli'nin İşçinin, memurun şu anda maaşı yüzde 60a düştü, alım gücü yüzde 50ye düştü. Dolar, Euro, altın fırladı. Yastık altındaki dolarınızı, altınınızı bozdurun diyorlardı vatandaş bozdurdu ama vatandaşın zararını kim karşılayacak?

Daha hala Konya'mızı 31 ilçemizi toz pembe gösterenler şöyle Konya ve 31 ilçemizi tebdili kıyafet bir gezseler de, vatandaşlarımızın içler halini bir görseler, bir tarlaları işyerlerini bi dolaşsalar herhalde bu toz pembeyi, gri bir renk görecekler.

YASAKLARI ZİRVEYE ÇIKARDIK

Yapılan iyi şeylere iyi, yanlış şeylere de yanlış diyeceklerini dile getiren Ekici, Maalesef iktidar partisi 3 Y ile yola çıktı.

Ama yoksulluk had safhada. İnsanlar bin liraya talim etmeye başladı.

Emeklilere iki bayramda bin lira veriyoruz diyorlar, halbuki emeklinin maaşı yüzde 60a düştü.

Yoksulluk diz boyu, yolsuzluğu söylemeye gerek yok, Allah ıslah etsin. Yasaklar zirveye çıktı. Biz yasakları kaldırmak için gelmiştik ama maalesef yasaklarımızı kaldıracağımıza biz yasakları zirveye çıkardık. İnşallah vatandaş bunu görüyor, bunun hakemi vatandaş, halkımız, seçmen olacak. Vatandaş memnunsa zaten diyecek bir şey yoktur, ama bundan memleketin vatan evladının ızdırabı varsa dönecek gereğini yapacaktır. Bize düşen şey doğruyu, hakkı söylemek, yapılan iyi şeylere iyi,yapılan yanlış şeylere yanlıştır demek diye konuştu.

ZENGİN DÜĞÜNLERİNDE ŞAHİTLİK EDİYORLAR

‘Algı operasyonuyla memleket idare ediliyor diyen Ekici şöyle konuştu: Konya'da pandemi süreci de dahil birçok şeyin doğru gitmediğini, bunların doğru söylenmediğini, doğru konuşulmadığını biliyoruz.

Hastanelerde yer bulunmuyor, özel hastaneler vatandaştan para alıyor, ama piyasada çıkıp millete doğru rakamlar bile söylenmiyor.

Algı operasyonuyla memleket idare ediliyor.

Bu algı operasyonu, zannediyorum ki çokta sürmez vatandaş artık bunu görüyor yanıltıldığını, aldatıldığını vatandaşta görüyor.

İdareciler bu memlekette yasaklar getiriyor ama getirdikleri yasaklara ilk önce kendileri uymuyorlar. Memlekette maalesef düğünler yasak ediliyor ama memleketin en üst kademesinden aşağıya doğru idarecileri o yasakları delerek varlıklı insanların, zengin insanların düğünlerinde şahitlik yapıyorlar. Vatandaş bunları da görüyor. Herhalde bunlara bir gün dur diyecek, ne yapıyorsunuz diyecek birileri mutlaka çıkar diyoruz. Bizde bunlara dur demek için yola çıktık.

FAKİRE GELİNCE YASAK

Gelecek Partisinin ilk seçimde iktidara geleceğini ve tüm sorunları çözeceğini söyleyen Ekici, İsrafsız, lükssüz yaşantıya önce siz öncülük yapacaksınız, çıkardığınız yasaklara önce siz uyacaksınız, ondan sonra millete buyurun diyeceksiniz.

Bunu yapmadığınız takdirde vatandaş bunu görecektir. Fakirlere yasak var, zenginlere yasak yok.

Efendim gayri partiden olanlara yasak var partiden olanlara yasak yok.

Böyle bir devlet idaresi, böyle bir hükümet anlayışı asla olmaz.

Temenni ediyoruz ki inşallah akıllarını başlarına toplarlar. 2001de yapılan yanlışlardan dolayı bu iktidar iktidara geldi.

Ben ümit ediyorum bugünde yapılan yanlışlardan dolayı Gelecek Partisi olarak biz bu milletin problemlerini çözmek için iktidara geleceğiz.

Çözeriz de Allahın izniyle.

Halka ne söylediysek onu yerine getireceğiz.

Halkımıza yasakları getirmeyeceğiz.

Konyada hedefimiz birinci parti olmak. Nasıl 2001 yanlışlardan dolayı Ak parti geldiyse cumhur ittifakının yanlış ve günahlarından dolayı Ak partinin geldiği gibi memleketin problemlerini çözmeye geleceğiz. dedi.

VATANDAŞ ÖZEL HASTANELERE 5 YILDIZLI OTELLERDEN DAHA FAZLA PARA ÖDÜYOR

Konya bölgesinde pandemide çok kötü gittiğini, konulan yasalara önce idarecilerin kendilerinin uyması gerektiğini ifade eden Ekici şöyle konuştu:İyi olunca sahipleniyorlar, kötü olunca birilerinin üzerine atıyorlar, hiç sesleri çıkmıyor.

Böyle bir idare Türkiye tarihinde görülmemiştir.

Memleket iyi idare edilmiyor, memleket iyi yönetilmiyor.

Önce koydukları yasaklara kendileri uymaları lazım kendileri uymuyorlarsa memleket iyi yönetilmiyor demektir.

Ben anlamıyorum fabrikada işçiler çalışıyor, futbola seyirci ile başlayacaklar, düğünler yapılıyor, millet sokaklarda, ondan sonra nasıl buna engel olunacak?

Hastaneler dolu, hasta almıyorlar, şu kadar yoğun bakımda yerimiz var deniyor, bizimle dalga geçiyorlar, aklımızla alay ediyorlar.

Hastalarımız gidiyor hastaneye yer yok deniyor, özelde de, devlette de yer yok.

Ama ne oldu bir maske meselesi bile idare edilemedi.

Özelde para ödemeyecek denildi şimdi 5 yıldızlı otellerden daha fazla para ödüyor vatandaş. Pandemide böyle idare ediliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51149

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik