DT:GÖNÜLAL’ın 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü mesajı

DT:GÖNÜLAL'ın 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanı DT. Veysel Gönülal, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DT:GÖNÜLAL’ın 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü mesajı
2020-04-02 11:53:33
İzlenme : 909

TOPLUMUMUZUN OTİZM KONUSUNDA GÖSTERECEĞİ HASSASİYET, FARKINDALIK VE BİLİNÇ ÇOK ÖNEMLİDİR

Yayımladığı mesajda Başkan Gönülal, Otizm, yaşamın erken dönemlerinde kendini gösteren ve yaşam boyu devam eden, sosyal ilişkilerde, iletişim kurmada ve bilişsel gelişmede gecikmelerin yaşandığı bir bozukluk olarak kabul edilmektedir.

Bu nedenle toplumumuzun otizm konusunda göstereceği hassasiyet, farkındalık ve bilinç çok önemlidir.

Bu anlayış ile hareket edilirse otizm konusunda erken yaşta teşhis konulur ve doğru eğitimle çocuklarımızın sosyal hayata kazandırılmaları sağlanır.

Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak toplum olarak hepimizin ortak meselesidir.

Otizmli çocuklarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması, kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak, bizim en öncelikli görevimizdir.

2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Gününün toplumda duyarlılık ve farkındalık oluşturulmasını temenni ediyor, engelli ve otizm hastası olan çocuklarına gözü gibi bakan tüm ailelerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 23289

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik