DEVA PARTİSİNDEN EREĞLİ’YE YAKIŞIR BİR İLÇE BİNASI

DEVA PARTİSİNDEN EREĞLİ'YE YAKIŞIR BİR İLÇE BİNASI

DEVA PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI NURULLAH YILMAZ, ERGÜNCEL’E ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU YENİ İLÇE BİNASI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ.

DEVA PARTİSİNDEN EREĞLİ’YE YAKIŞIR BİR İLÇE BİNASI
2020-10-02 13:38:07
İzlenme : 2008

DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Nurullah Yılmaz, 20 yıldır yerel siyasette bulunduktan sonra 2019 bağımsız belediye meclis üyesi Adayı oldum benim tek siyaset yapacağım mecra Deva partisi Genel Başkanım ülkemizin yüz akı siyasetçilerden Ali Babacan dır.,

DEVA olarak çıktığı yolda hazırlıklarımızı ve çalışmalarınızı hızlandırmaya başladık ilçe binamız Ereğli halkına yaraşır bir hizmet binasıdır.

Kısa süre içinde yönetimini de oluşturmaya başaran Başkan Yılmaz ile siyasette bugüne kadar geldiği süreci değerlendirdik.

İşte DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz'ın siyaset yolculuğu…

BİZ KUCAKLAYICIYIZ

Kamuoyunda ve siyasi çevrelerde en çok yakınılan sorunlardan birisi de toplumdaki kutuplaşma...

DEVA Partisi nasıl bir örgütlenme modeli izleyecek?

Toplumsal kutuplaşmayı halkımız en derinden hissediyor.

Aslında yeni oluşumların ortaya çıkmasından evvel de bir takım gruplaşmalar, eşitsizlikler elbette mevcuttu.

Yıllardır politik sahnede liyakatten uzak olarak sürekli aynı kişileri görmek insanların siyaset kurumuna olan güvenini ciddi ölçüde sarstı.

Bir bakıyorsunuz ‘değişim diye seçimler kongreler yapılıyor ancak yine aynı yüzler, aynı isimler veya aynı isimlerin yancıları kadrolarda yerini almış aynı düzen devam ediyor.

Siz çok başarılı ve ülkeye faydası olacak bir birey iseniz de ‘bizden değilsen, yerin yok düşüncesi politik sistemi ele geçirmiş durumda.

Bu kutuplaşma artık sabrın sınırını tüketti.

"DEVAYA GİRDİĞİMDEN BERİ OLUMLU TEPKİLER ALIYORUM"

Bizim insanımız siyasette bazı şeyleri gerçekten görüyor ve çok iyi değerlendiriyor.

Yeri ve zamanı geldiği zaman sandıkta onun cevabını veriyor. Vatandaş siyasileri iyi gözlemliyor.

Bu kutuplaştırma ve ayrışma çok derinden hissedildiği için vatandaş,

DEVA Partisinin kucaklayıcı mesajlarına ya da insanları birleştirici söylemlerine çok kıymet veriyor.

Ben DEVA'ya girdiğimden beri çok olumlu tepkiler alıyorum.

Çünkü DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan'dan başlayarak tüm teşkilatın ortak dili bu...

Biz kucaklayıcı, biz birleştirici olalım. Bu kutuplaşmaya son verelim, eşitliği, adaleti ve liyakati ön planda tutalım. Bu söylemlere uygun eylemleri insanlar görüyor ve değer veriyor DEVA Partisi'ne... Bu bence ülkemizin geleceği için umut verici bir durum…

BÜYÜK HEDEFLERE, GÜÇLÜ TEŞKİLATLARLA ULAŞILIR

Ereğli'de ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Ereğli'de şu anda güçlü bir teşkilat kurduk. İyi bir ekip ile bismillah diyoruz. Kuşkusuz, ‘büyük hedeflere güçlü teşkilatlarla ulaşılır.

Bu sebeple Ereğli'de büyük hedeflere ulaşmak için teşkilatımızı en sıkı şekilde hazırlıyoruz bugün akşam ilçe yönetim kurulumuzu açıklıyoruz.

Tabi ki de Ereğli'miz için yönetimimizi oluşturduk sonra çok güzel projeler hazırlama çabası içinde olacağız.

Ama şu çok önemli, örneğin bir takım sorunları tespit edebilirsiniz, ama sadece eleştirel pozisyonda kalırsanız, sadece sorunları ortaya koyar pozisyonunda kalırsanız, mevcut siyasetçilerden pek bir farkınız kalmaz. Yalnızca muhalefet etmiş olursunuz.

Burada asıl önemli olan çözüm önerilerini de birlikte getirebilmek...

Sorunları tespit ettiğiniz zaman, yanında onun çözüm önerilerini de sunabilmek önemlidir.

Biz bu noktada projeler yaparken ya da sorunlara karşılık çözüm önerilerini dikkate alarak ilçe teşkilatlarımızda değerlendirip, proje olarak sunmayı hedefliyoruz.

TECRÜBELER EDİNİRKEN KİRLENMEMİŞ OLMAK ÖNEMLİ Benim aslında siyasi bir partide şu veya bi şekilde görev almadım teklif aldım ben Ali Babacan dedim.

Aktif siyaset de çok uzun diyemeyiz ama tecrübe oldu bizler için.

Ben tecrübelere her zaman kıymet veririm. Önemli olan tecrübe edinirken kirlenmemiş olmaktır.

Ben de siyasette kirlenmediğime inanıyorum.

Zaten bu noktada da ülkemizin temiz siyaset anlayışında örnek bir kurum olan DEVA Partisi'nde yol almayı hedefledik.

KENDİ ÇİZGİME UYGUN BİR PLATFORM

Bunu polemik yaratmak için söylemiyorum, ancak siyaset hayatıma her hangi bir siyasi partide devam edemeyeceğimi ciddi anlamda düşündüm.

Kendi çizgime, kendi akışıma daha uygun bir noktada ancak siyaset yapabileceğime inandım ve gelen teklifleri kabul etmedim.

Hatta bağımsız meclis üyesi adayı olduktan sonra eş dost o zamanlar sıcağı sıcağına, 'siyaseti neden bırakıyorsun, mutlaka siyasette bulun' dediklerinde ise, 'Şu an düşünmüyorum' dedim.

Aradan zaman geçti, birtakım oluşumların hazırlık içinde olduğunu gördüm, onunla ilgili bana dostlarım yeni oluşumlarda bulunmam gerektiğini söyleyerek, siyaseti bırakmamamı istedi. Ve siyaseti bırakmadım ancak kendi çizgime uygun bir platformda olmam gerektiğini düşündüm ve 'Babacan hareketinde olursam değerlendirebilirim' diyerek diğer oluşumlarda olmayı düşünmediğimi belirttim. Aradan zaman geçtikten sonra dostlarımın aracılılığıyla

DEVA Partisi'nden teklif gelince de, bu önemli teklifi kabul ettim.

BABACAN'I AK PARTİ DÖNEMİNDEN BERİ TAKİP EDİYORDUM

AK Parti döneminde Ali Babacan ile diyaloğunuz nasıldı?

DEVA Partisi'ne geçerken Babacan'ın etkisi oldu mu? O dönemde Ali Babacan ile birebir tanışmamıştım ama AK Parti döneminden beri takip ediyordum.

Siyaset dönemim boyunca sürekli kendisini izledim. Babacan'ı izlediğim dönemde de bir siyasi oluşum içine gireceğini duyduğumda heyecanlandım.

Çünkü kendileri ülkeyi heyecanlandıran bir isim...

Bu heyecanı ben de gönülden hissettiğim için DEVA Partisi'nde yol almak istedim.

DEVA, GERÇEKÇİ BİR OLUŞUM

Sizce DEVA Partisi'ni AK Parti'den ayıran özellik nedir?

Bence eşitlikçi, adaletli ve gerçekten adil bir düzeni hedefliyor olmasıdır.

Bu noktada DEVA Partisinde ülkenin sorunlarını tespit edebilecek donanımlı insanlar olduğu gibi, bu sorunlara çözümler üreten ve sunan bir ekip mevcut...

Türkiyedeki ayrıştırıcı, ötekileştirici söylem yerine, bütün ülkeyi kucaklayan bir gerçeği var. Bu sebeple Türkiye'nin ihtiyacı olan her noktada DEVA olacağını düşündüm. Baktığınız zaman ülkenin birçok anlamda problemleri var. Bu problemleri önce tanımak ve kabul etmek lazım. Bir tedavi sürecini başlatabilmek için hasta, hasta olduğunu kabul etmelidir. Bunları tespit eden ve bunların çözümünü sunabilen bir oluşum. DEVA Partisi'nin bu noktada da AK Parti'den ayrıldığını düşünüyorum. Ayrıca belirtmek gerekir ki Deva Partisi gerçekçi bir siyaset izliyor. Suni kavgalar, tartışmalar yaratılarak gündem değiştirilen ülkemizde, kavgadan, tartışmadan öte ülkenin sorunlarına odaklanan ve bunu gündemine alan bir siyasi oluşum Deva Partisi… Zaten insanlarda bu kavga ortamından yılmış durumda ve ülkesine hizmet etmek için gerçek gündemi odak alan Ali Babacanı heyecanla takip etmeye başladı. Mesela bu çok önemlidir: Sınavlardaki adaletsizlik birçok insanın güvenini sarsmakta. Ülkenin birçok akademik, idari kadrolarında sınavlar sonrasında sözüm ona mülakatlar yapılıyor. Bence burada esas olarak sınav sonuçlarına kıymet vermek ve liyakati esas almak önemli diye düşünüyorum. Bu noktada Genel Başkanımız Ali Babacan'ın da söylemleri bu doğrultuda. Mülakatı kaldırmayı hedeflediğini ve sınav sonuçlarının esas alınacağını söylemlerinde belirtiyor. Liyakate önem verileceğini, her mecrada donanımlı insanların ülkeye hizmet de yer alması gerektiğini söylüyor. Bu noktada da AK Parti'den ayrıldığını düşünüyorum. Deva Partisinin farklı olduğu birçok nokta sayabiliriz ancak aslında Deva Partisi kendi şahsına münhasır bir parti oluşumudur. Ayrıştırmayan, çözüm odaklı, halkın kalbinden gelen bir partidir diyebiliriz.

PARTİNİN GİDİŞATINA GÖRE YOLA ÇIKMADIM

Atanmış bir başkansınız. Bir sonraki dönemde yeniden aday olmayı düşünür müsünüz, yoksa bu durumu partinin gidişatı mı belirleyecek?

Ben partinin gidişatına göre yola çıkmadım. Ama bir kongre süreci mutlaka olacak...

Seçilmiş olmak tabi ki de kıymetli… Bu konudaki süreçte adaylığımı, benim DEVA Partisine, Ereğli'ye ve Konyaya katkım var mı; bu belirleyecek.

Eğer katkım olmadığını düşünürsem, aday dahi olmam. Ama partime hizmete bir nefer olarak devam ederim. Çünkü ülkenin geleceğinin sadece DEVA Partisi ile olabileceğini görüyorum.

Elbette katkımız olabilecekse kongreye katılırız. Başka arkadaşlarımız da katılabilir. Bizim derdimiz koltuk, makam, mevki değil. O dönemdeki duruma göre bunları değerlendiririz…

DEVA PARTİSİ KALICI OLACAKTIR DEVA Partisi, siyaset arenasında son durağınız mı?

DEVA Partisi geçici bir siyasi hareket olarak görmüyorum.

Bence DEVA Partisi Türk siyasetinde kalıcı olacaktır. Bu siyasi hareketin mutlaka siyasi konjonktürde çok önemli bir yeri olacaktır.

Ben de bu noktada kalıcı olmayı düşünüyorum.

Her mecrada zaten siyaset yapmam. Nerede olursa olsun siyasete devam edeyim düşüncesi içinde olmadım.

Bugün Cuma günü ilçe yönetim kurulumuz ile bir toplantı yapacağız ilçe yönetimini Ereğli kamuoyunu açıklayacağıız

Allah çıktığımız bu kutlu yolda utandırmasın dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99468

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik