Deva Partisi ilçelerden yoğun ilgi teşkilatlanıyor

Deva Partisi ilçelerden yoğun ilgi teşkilatlanıyor

Deva Partisi Konya İl Başkanı Karaca, il yönetimini belirledikten sonra saha çalışmalarına başladıklarını, 31 ilçenin yönetimini belirlemek için de çalışmaların devam ettiğini söyledi

Deva Partisi ilçelerden yoğun ilgi teşkilatlanıyor
2020-08-22 11:03:38
İzlenme : 877

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Konya İl Başkanı Seyit Karaca, son günlerde partilerine yönelik ilginin artmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, il yönetiminden sonra ilçe yönetimlerinin oluşturulması için yoğun olarak çalıştıklarını söyledi.

DEVA Partisi'nin Türkiyenin ve Konyanın sorunlarına deva olmak amacında olduğunu vurgulayan Karaca, Ülkemizin ve Konyanın sorunları hepimizin malumudur. Biz yapıcı bir muhalefet anlayışı sergileyerek, özellikle şehrimizin eksikliklerini ve aksayan hizmetlerini kamuoyuyla paylaşarak, çözümünün takipçisi olacağız. İl yönetimimizi açıklamamıztan sonra ilçe yönetimlerimizi oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yakın bir zamanda 31 ilçemizde yönetim kurulunu belirleyip, Konyalı hemşerilerimizle paylaşacağız. Sahada yaptığımız çalışmalarda partimize yönelik ilginin artması bizleri sevindirdi. Konyalı hemşerilerimizin bizlere destek olmalarından onur duyacağız dedi.

PARTİMİZ; ÖZGÜRLÜKÇÜ, KATILIMCI VE ÇOĞULCU DEMOKRASİYİ SAVUNUR

Karaca, Deva Partisi'nin çoğulcu bir demokrasiden yana olduğuna dikkat çekerek, Partimiz, özgürlük, eşitlik, adalet temelleri üzerine kurulu bir demokrasi anlayışının savunucusudur. Bu itibarla, temel hak ve özgürlükleri etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ve sosyal aidiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için tanıyor ve iç hukukumuzu bu standartlara göre uyarlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında insan aklının, sağduyusunun ve vicdanının beslediği birliktelik ruhunun, topluma yönelen her türlü ayrıştırıcı söylem ve eyleme karşı en doğal savunma mekanizması olduğuna inanmaktayız. Bu bağlamda, huzur ve güven, adalet ve hukuk, insan hakları ve özgürlükler, insan onuru ve insana saygı, sosyal refah gibi gelişmiş değerlerle her kesimden insanımızı buluşturmak temel hedefimiz olacaktır.Yaşam hakkı, bizim için en temel, vazgeçilmez ve devredilemez bir haktır. Her hal ve şart altında bu hakkın korunmasını devletin birincil görevi olarak kabul ediyoruz.Düşünce ve ifade özgürlüğü açık ve demokratik toplumun vazgeçilmezidir. İnsanın her bakımdan gelişmesinin özgür bir ortamda gerçekleşeceğine, ülkenin gelişmesinin, uluslararası rekabetteki başarısının ve ekonomik zenginliğinin ancak özgür ve özgüvenli insanlarla mümkün olacağına inanıyoruz. Düşünce ve ifade özgürlüğünün önünde engellerin, korkuların, sınırların olduğu bir ülkede bunların mümkün olamayacağının bilincindeyiz. Devletin görevi, her alanda özgürce düşünmenin ve düşünceyi ifade etmenin önündeki engelleri kaldırarak açık toplum şartlarını oluşturmaktır. En geniş sivil toplum kuruluşu olan siyasi partilere düşen de bu konuda öncülük etmek, ülkemizde çoğulcu toplumsal yapının savunucusu olmaktır. Bu anlamda DEVA Partisi olarak; Özgürlükçü, katılımcı ve Çoğulcul Demokrasiyi Savunarak gelişmesi için gecemizi gündüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Bu arada Konya'nın 4. Büyük ilçesi 100 bin oyu ile birçok il'den nufusu büyük Ereğli'de DEVA Partisinin ilçe başkanlığına kimin atanacağı konusunda yoğun bir kulis çalışması olduğu iddia edilmekte Ereğli'de DEVA Partisine yoğun ilgi var.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90423

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik