ÇİLLER HALKI: “CHP’YE OY VERDİĞİMİZ İÇİN CEZALANDIRILIYORUZ”

ÇİLLER HALKI: “CHP’YE OY VERDİĞİMİZ İÇİN CEZALANDIRILIYORUZ”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği gezilerini, Çiller Mahallesi ile sürdürdü.

ÇİLLER HALKI: “CHP’YE OY VERDİĞİMİZ İÇİN CEZALANDIRILIYORUZ”
2020-03-04 15:10:30
İzlenme : 2572

CHPnin Çiller Mahallesi gezisine, CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve yönetimi ile belediye meclis üyesi Ömer Devrim İşleyici ve CHP eski ilçe başkanı Fatih San katıldı.
Çiler Mahallesinin sorunlarını dinleyen ve not alan CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, dile getirilen sorunların takipçisi olacaklarının sözünü verdi.
CHP yönetimine sorunlarını anlatan Çiller Mahallesi halkı, sorunlarını şu şekilde dile getirdiler:
-CHPye Oy Verdik Diye Cezalandırılıyoruz-
Mahalle içi yolların çamur ve çukurdan geçilmediğini söyleyen Çiller Mahallesi halkı, kış boyu çamurlu yolları kullandıklarını söylediler. CHPye oy verdikleri için cezalandırıldıklarını söyleyen Çiller halkı, Büyükşehir Yasasının kendilerini mağdur ettiğini de söylediler. Özellikle yerleşime açılan araziler konusunda büyük adaletsizlik olduğunu dile getiren Çiller halkı, Yeni evlenen gençlerimizin ev yapacak arazileri yok. Yerleşime açılan araziler de, köy yapısına uygun olan yerlerden değil, daha çok paraya daha çabuk satılsın diye yol kenarından büyük parça olarak tek parsel halinde satılıyor dediler.
-Çiftçi Kuruluşları Çiftçi İle İlgilenmiyor, Piyasada Sahte Gübre Dolaşıyor-
Tarım sezonunun açılmaya başlaması ile piyasada sahte gübre olayının çoğalmasından da yakınan Çiller halkı, Tarlaya gübre alıyoruz, yüzde 20 azot aldığımız gübre yüzde 10dan aşağıda çıkıyor. Ne İlçe Tarım ne de Ziraat Odası denetim yapmıyor. Piyasada sahte gübre dolaşmaya başladı. Çiftçi zaten kazanamadığı tarlaya fiyatı geçen yıla göre iki kat artmış gübre alıyor, o da sahte çıkıyor. Çiftinin sesini duyurması gereken çiftçi kuruluşları da iktidar partisinin yönetiminde yer kapma yarışındalar. Çiftçinin derdini yukarıya anlatası gerekenler koltuk yarışındayken bizim sesimizi de duyuramıyorlar dediler.
-Hizmet İsteyen Muhtarı Belediyeye Halk Gününde Çağırdılar-
Çiller Mahallesi Yücel San ise, mahallesinin sorunlarını dile getirmek için gittiği Ereğli Belediyesinde, halk gününde gelmesini söylediklerinden yakınarak, Hizmet temsilcisi olan muhtar da halk gününde mi gidecek. Ben böyle bir davranışla karşılaştım dedi.

ÇİLLER HALKI: “CHP’YE OY VERDİĞİMİZ İÇİN CEZALANDIRILIYORUZ”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28454

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR