CHP KADIN KOLLARI SEÇİMİ YAPILDI

CHP KADIN KOLLARI SEÇİMİ YAPILDI

CHP Ereğli Kadın Kolları İlçe Kongresi yapıldı. Yapılan seçimde İsminaz Karakuş güven tazeleyerek yeniden CHP Ereğli Kadın Kolları Başkanı seçildi.

CHP KADIN KOLLARI SEÇİMİ YAPILDI
2020-02-10 18:13:08
İzlenme : 1576

Parti binasında gerçekleşen seçime CHP Parti Meclis Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, CHP Ereğli Kadın Kolları Başkanı İsminaz Karakuş ve kadın kolları yönetimi, CHP Konya Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç ve il kadın kolları yönetimi katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan CHP Ereğli Kadın Kolları Başkanı İsminaz Karakuş, kadının Türk toplumundaki yerine değindi ve kadınların birlik olmaları halinde her zorluğun üstesinden geleceklerine değindiği konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarının gayretli çalışmalarının, önümüzdeki dönemde CHPyi iktidara taşıyacağından eminiz. Yerel seçimlerde partimizin ve adayımızın kazanması için verdiğimiz mücadelenin bundan sonra da devam edeceği inancıyla, ilçe kongremizin hayırlı olmasını diliyorum dedi.
CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ise, Kadın kolları ilçe kongresinin hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasını, seçimlerde gösterilen yoğun emek ve gayrete teşekkür ederek tamamladı.
CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil ise, CHP Kadın kollarının gerek yerel seçimlerde gerek genel seçimlerde ve referandumlarda gösterdiği yoğun çabanın takdire değer olduğuna dikkat çekerek, Partimizin başarı çıtasının yükselmesinde kadınlarımızın emeği büyük. Kadın Kolları Başkanımız İsminaz Karakuş ve Kadın Kolları üyelerimizin, referandumlarda ve seçimlerde gösterdikleri çaba ve gayret, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarının habercisidir. Kadın kollarımıza, çalışmalarından ve fedakarlıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç ise, konuşmasında, ülkenin içinde bulunduğu durumda kadının ezildiği politikalar güdüldüğünü söyledi ve kadının, Türk toplumundaki öneminin iyi anlaşılamadığından yakındı. Tük kadınının, kurtuluş savaşından bu yana her toplumsal konuda en ön saflarda olduğunu da söyleyen Tunç, CHP Ereğli Kadın Kolları ilçe kongresinin hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Kongreye, tek aday olarak giren İsminaz Karakuş, yeniden CHP Ereğli Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

CHP KADIN KOLLARI SEÇİMİ YAPILDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89115

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik