CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

CHP Ereğli İlçe Başkanı DT: Veysel Gönülal Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI
2020-04-07 17:02:43
İzlenme : 1579

CHP Ereğli İlçe Başkanı VeyselGünülal ;Berat Kandili, inancımızda hem bereketi, hem kurtuluşu hem de temizlenmeyi ifade eder.

Bu gece, işlediği günahlar ve suçlar yüzünden mağfiret, saplandığı belalardan da kurtuluş dileyenlerin bu dileklerinin kabul olması için dua edilir.

Hz. S.A.V. Muhammed Kıyamet gününde insanların Allaha en yakını adil yönetici, azabının en çetinine maruz kalacak olanı da zalim yöneticidir diye buyuruyor.

Zalimlik hem insanlığa, hem de Allaha karşı bir suçtur.

Yalan söylemek, kibirle hareket etmek, gerçekleri inkar etmek, kendi yönetiminde bulunanlara karşı hor gözle bakmak bizim inancımızda yeri olmayan davranışlardır.

Berat gecesi vesilesiyle bu tip davranışlarda bulunanların af dilemesi ve pişmanlık yaşamasını umar, Allahtan, başka insanların ahını alanlara akıl, fikir, vicdan ihsan etmesini temenni ederiz.

Türkiye ne yazık ki özgürlüğün ayaklar altına alındığı, hakkı savunanların suçlandığı, zalimlik yapanların da sanki hiçbir şey olmamış gibi ortalarda gezindiği acı günler yaşıyor.

Çoğulcu, katılımcı demokrasi talepleri ülkenin her yanında ses bulurken, halkımıza yönelik baskı ve şiddet de katmerlenerek artıyor.

Bu nedenle, bu Berat Kandilinde ülkemize ve milletimize haksızlıklardan, zalimlerden, zorbalardan kurtuluş temenni ediyor; bir daha ki Berat Kandilini, özgür ve onurlu bir ülkenin yurttaşları olarak idrak etmemizi diliyor,tüm hemşehrilerimin Berat kandilini kutluyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27238

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR