Büyükşehirin standartları ilçelerimizde de oluşmaya başladı

Büyükşehirin standartları ilçelerimizde de oluşmaya başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Hüyük’e kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını yaptı, esnafla sohbet etti

Büyükşehirin standartları ilçelerimizde de oluşmaya başladı
2021-03-21 16:36:35
İzlenme : 644

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ve Derbenti ziyaret etti.

Altay, Hüyük ziyareti kapsamında ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Şehir Konağının açılışını gerçekleştirdi.

Şehir Konağının yüzme havuzuyla, spor salonlarıyla, sınıflarıyla Hüyüke yeni bir açılım getireceğini belirten Altay, 2021 yatırım programımızı belediye başkanımızla birlikte oluşturduk. İnşallah bu yıl, başta otogar ve kültür merkezi olmak üzere Hüyüke yine yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte ilçelerimizin çehresi değişmeye ve Büyükşehirimizin standartlarını ilçelerimizde oluşturmaya başladık. Bunlardan en önemlisi de şehir konaklarımız. Hüyük Şehir Konağımızın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize hayırlı olsun dedi.

Açılışa programına; Hüyük Kaymakamı Cüneyt Demirkol, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Akkaya ve Ali Kamacı ile AK Parti İlçe Başkanı Muammer Karaaslan da katıldı.

Altay, Şehir Konağı açılışının ardından Hüyük Belediye Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ile bir araya geldi.

HÜYÜKTEKİ ÇİLEK BAŞARISI YENİ BÜYÜKŞEHİR YASASININ BAŞARISIDIR

2021 yılı yatırım planlamasının istişaresinin yapıldığı görüşmede Altay, Hüyükün en önemli başarısının çilek üretiminde ortaya koyduğu başarı olduğunu söyledi. Altay, Hüyük özellikle çilek konusunda oluşturduğu markayla burada yaşayan insanımız için iyi bir gelir kaynağı oluşturdu. Zaten Büyükşehir olarak en önemli hedefimizin merkez dışında yaşayan insanların gelirini artırmak olduğunu her seferinde söylüyoruz. Hüyük-Çilek başarısı Yeni Büyükşehir Yasasının bir başarısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu yasayı çıkartırken en çok insanlar Konyaya bakıyordu. Bu yasa Konyada uygulanabilecek mi diye. Ama 2014ten bugüne gelinen noktada hem kırsaldaki insanlarımızın gelirini artırmakla ilgili çok önemli işleri hem de altyapıyla ilgili projelerimizi yapıyoruz. Açtığımız şehir konağı da sosyal hayata dair önemli kazanım oldu. Yeni hizmetler yapmaya devam edeceğiz diye konuştu.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de, Hizmete aç bir ilçemiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle geçmiş yıllarda olduğu gibi çok elzem işlerimizi bitireceğiz inşallah. Başkanımıza teşekkür ediyoruz diye konuştu.

ZİYARETLER DERBENTTE DEVAM ETTİ

Hüyükten sonra beraberindeki heyetle Derbent ilçesine geçen Altay, Derbent Belediye Başkanı Hüseyin Ayten ile bir araya gelerek; AK Parti İlçe Başkanı Musa Akgün ve partililerle de bir görüşme gerçekleştirdi.

Ardından ilçede faaliyet gösteren tarım ürünleri entegre üretim tesisinde incelemelerde bulunan Altay, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Altay, Hüyük ve Derbent ziyaretlerinde ilçe esnafını da ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Büyükşehirin standartları ilçelerimizde de oluşmaya başladı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 57280

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR