‘Büyük bir problemimiz var

‘Büyük bir problemimiz var

AKP’li başkan ‘Büyük bir problemimiz var’ diyerek kentteki vaka artışının nedenini açıkladı

‘Büyük bir problemimiz var
2020-07-14 15:31:33
İzlenme : 518

AKPli Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay normalleşme sürecinin ardından kentte artan corona virüsü vaka sayılarına ilişkin yaptığı açıklamada, Şu anda büyük bir problemimiz var. Bu problemimiz de aile içindeki bulaş. Nişanlar düğünler, asker uğurlamaları şu anda inanılmaz bir problem oluşturuyor. Bir zaman sonra maskeler aşağı iniyor, sosyal mesafe kalmıyor. Bu sebeple hem davet sahiplerinin, hem de davetlilerin dikkat etmesi gerekiyor dedi. Altay ayrıca belediye çalışanlarından bazılarının da corona virüsü testinin pozitif çıktığını ve evde karantinaya alındıklarını belirtti.

AKP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehirdeki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle sosyal mesafe ve maske kuralları çerçevesinde bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezindeki toplantıya pandemi sürecinde Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak başlayan Başkan Altay, bugüne kadar 10 binin üzerinde bina, merkez ve toplu kullanılan alanların dezenfeksiyonunu tamamladıklarını söyledi.

KENTİN TİCARETİNE SIKINTI VERİYOR

Normalleşme sürecinin ardından kentte artan corona virüs vaka sayılarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Altay şunları söyledi:

* Kentte corona vakalarına ilişkin bir tedirginlik havası oluşturulması Konya'nın ticaretine ciddi manada bir sıkıntı veriyor. Bunun içinde kamuoyunu doğru bilgilendirmek gerekiyor.

* Ortalıkta bir yangın havası oluşturmamanın yanında çok rahat bir ortam da oluşturmamak gerekiyor. Şu anda büyük bir problemimiz var. Bu problemimiz de aile içindeki bulaş.

* Nişanlar düğünler, asker uğurlamaları şu anda inanılmaz bir problem oluşturuyor. Bir zaman sonra maskeler aşağı iniyor, sosyal mesafe kalmıyor.

* Bu sebeple hem davet sahiplerinin, hem de davetlilerin dikkat etmesi gerekiyor. İnşallah tedbirlere uyarak, bu süreci bir an önce atlatacağız.

BAZI PERSONELLERİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Belediye personellerinden bazılarının corona virüs testinin pozitif çıktığını aktaran Altay, Büyükşehir belediyemizde bazı birimlerde arkadaşlarımızın testleri pozitif çıktı ve karantinaya alındılar. Ancak şu an itibariyle herhangi bir birimimizde kriz yok yok ve faaliyetler devam ediyor. Ben de belirli aralıklarla test yaptırıyorum, şu ana kadar testlerimde bir sıkıntı yok dedi.

KURALLARA UYARSAK VAKALAR DÜŞMEYE DEVAM EDER

Dün itibariyle vaka sayısı artan ilk 5 şehir içerisinden düştük diyen Altay konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bu aslında bir denge. Şu an vatandaşlarımız kurallara uyuyor. Kolluk güçlerimizde gerekli denetimleri yapıyor. Kurallara uymaya devam edersek vaka sayılarında düşüş devam eder.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90125

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik