Başsavcılık’tan Kadir Şeker için hamle

Başsavcılık'tan Kadir Şeker için hamle

Kadir Şeker, parkta sevgilisine şiddet uygulayan Özgür Duran’ı engellemek istedi. Bu arada arbede çıktı.

Başsavcılık’tan Kadir Şeker için hamle
2020-10-16 18:13:17
İzlenme : 632

Yaşanan kargaşada Duran bıçaklanarak hayatını kaybetti. 8 aydır tutuklu olan Şeker hakkında 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, bu karara itiraz etti.

Kadir Şeker, sevgilisine şiddet uyguladığını düşündüğü erkeği engellemek isterken, yaşanan arbede sonucu karşısındaki kişinin ölümüne sebebiyet verdiği için Konya 3. AğırCezaMahkemesinde yargılanıyordu. Şeker'e ''kasten adam öldürme'' suçundan 12 yıl 6 ayhapiscezası verilmişti.Başsavcılık, bu karara itirazda bulundu.

KONYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İTİRAZ ETTİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın yaşanış şeklinin tekrar değerlendirilmesi ve ''haksız tahrik indirimi''nin en üst sınırdan verilmesi için Konya Bölge Adliye Mahkemesine itiraz etti. İtiraz, üst mahkeme tarafından değerlendirilecek.

NE OLMUŞTU?

Olay, 5 Şubat akşamı, Konya Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı'nda meydana geldi.

Özgür Duran'ın (32) sevgilisi Ayşe Dırla'yı (35) dövdüğünü sanıp, olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker (20), çıkan arbedede Duran'ı bıçaklayarak öldürdü. Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Şeker, 'kasten adam öldürme' suçundan yargılandığı 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada önce ömür boyu hapse çarptırıldı. Bu ceza, suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle önce 15 yıla, Kadir Şeker'in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65622

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik