BAŞKAN ZÜBEYİR DURSUN: BİZ ÖNCE İNSAN DİYORUZ

BAŞKAN ZÜBEYİR DURSUN: BİZ ÖNCE İNSAN DİYORUZ

AK PARTİ İlçe Başkanı Zübeyir Dursun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ZÜBEYİR DURSUN: BİZ ÖNCE İNSAN DİYORUZ
2020-12-03 00:38:19
İzlenme : 822

Önce insan diyen, insanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören herkesin engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla hemhal olmak, yakından ilgilenmek durumunda olduğunu belirten Başkanımız Dursun, Bütün insanları, bütün insanlığı kucaklamayan, insanlığa aynı gözle bakmayan hiçbir anlayış insani ve vicdani olamaz . Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak, ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkan vermek en temel amacımızdır dedi.
Engelli kardeşlerimizin meselelerini, sıkıntılarını hatırlamanın, başarılarının farkına varmanın sadece bir günün sınırlarına hapsedilemeyecek kadar önemli olduğuna vurgu yapan Başkanımız Dursun, mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:
"AK Parti olarak engelsiz bir dünya için mücadele veriyoruz. Biz engelli vatandaşlarımıza yönelik sosyal politikalarımızı yardım eksenli değil, hak eksenli bir anlayışla şekillendirdik. Bu sürecin en büyük hâsılası ise, ülkemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik bakış açısının, zihniyetin kökten değişmesidir. Yapılan çalışmaları bir lütuf olarak değil uzun süredir eksikliği hissedilen hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun altını bir kez daha çizmek istiyorum"dedi.
Başkanımız Dursun, "Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımıza daha huzurlu bir hayat getirmesini ve bütün insanlık için engelsiz bir dünya umuduyla hayatın onlara hep sevinç, mutluluk ve kolaylıklar sunmasını diliyorum" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14857

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik