Başkan Oprukçu’nun İçini Acıtan Görüntü

Başkan Oprukçu'nun İçini Acıtan Görüntü

Sümerbank bez dokuma fabrıkasının İşçiTaş Evleri, Ereğli’nin geleceğine ışık tutacak

Başkan Oprukçu’nun İçini Acıtan Görüntü
2019-11-02 15:23:52
İzlenme : 1137

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğliyi her alanda Anadolunun Dünyaya açılan kapısı haline getirmeye kararlı olduğunu uyguladığı ve uygulamaya hazırlandığı projelerle ifade ediyor
Ereğli Belediyesine devrinin gerçekleştirilmesinin ardından Taş Evlerde incelemelerde bulunan ve en kısa zamanda restorasyon çalışmalarına başlayacaklarının müjdesini veren Başkan Oprukçu, tıpkı Oğuz Ata Sosyal Tesislerinde olduğu gibi Taş Evlerde yapılacak Korkut Ata Sosyal Tesislerinin de Ereğlinin geleceğine ışık tutacak kalıcı eserlerden biri olacağını ifade etti
EREĞLİNİN GELECEK YÜZYILINI İNŞA ETMEYE KARARLIYIZ
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Ereğli Belediyesine devrinin gerçekleştirilmesinin ardından Taş Evlerde incelemelerde bulundu. Taş Evlerin Ereğli için gözde bir yer olduğunu belirten Başkan Oprukçu: Taş Evler Ereğlimizin bir dönemine damga vurmuştur. 1937 yılında yaptırılan ve Sümerbank işçilerinin kullandığı lojmanlardır. Daha sonra bu yapılar sahipsiz olduğu için atıl hale gelmiş ve hemşerilerimiz için tehlike de arz eden bir yer haline dönüşmüştür. Daha önceki Belediye Başkanlığı dönemimizde benzer durum Oğuz Ata Sosyal Tesisleri bulunduğu yer için de mevcuttu. Ancak biz o yeri yapısına uygun olarak düzenledik ve hemşerilerimizin kullanabileceği güzel bir sosyal alana dönüştürdük. Şimdi de Büyükşehir Belediyemizin feragat etmesiyle Belediyemize devri gerçekleşen Taş Evlerde yapacağız Korkut Ata Sosyal Tesisleri ile bu atıl bölgeyi hemşerilerimizin kullanabilecekleri sosyal alanlara çevirmek suretiyle Ereğlinin geleceğine armağan edeceğiz. Huzur şehri Ereğli amacıyla çıktığımız yolda Ereğlinin gelecek yüzyılını inşa etmeye kararlıyız. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.
ŞİMDİDEN EREĞLİMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN
Başkan Oprukçu: 2014te Taş Evlerde Korkut Ata Sosyal Tesislerini yapacağımızı belirtmiştim. Daha sonra yaşanan süreç malumunuz ve şimdi Allahın izni, hemşerilerimizin teveccühü ile yeniden Ereğlimize hizmet etme şerefine nail olduk. Bu manada sözümüzü gerçekleştirmek üzere Büyükşehir Belediyemizden bir talebimiz oldu. Büyükşehir Belediyemiz de Taş Evlerde feragat etmesi suretiyle bize devir taahhüdünü gerçekleştirdi ve Taş Evler şu anda Ereğli Belediyesine geçti. Bu anlamda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Korkut Ata Sosyal Tesisleri için Taş Evlerde restorasyon çalışmalarımıza en yakın zamanda başlayacağız, şimdiden Ereğlimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

Başkan Oprukçu’nun İçini Acıtan Görüntü

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10260

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor