BAŞKAN OPRUKÇU’NUN ‘DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKAN OPRUKÇU’NUN ‘DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ’ MESAJI

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ağız Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN OPRUKÇU’NUN ‘DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ’ MESAJI
2020-11-22 19:41:01
İzlenme : 469

Türkiyede bilimsel diş hekimliğinin temellerinin 22 Kasım 1908 tarihinde atıldığını ve 1996 yılından itibaren de her 22 Kasım gününün Diş Hekimleri Günü olarak kutlanmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili toplum bilincinin arttırılmasının sadece diş hekimlerinin çabaları ile değil herkesin katkıları ile yerine getirilecek önemli bir görevdir.

Çocukluktan itibaren aileden alınan eğitimin diş hekimlerinin çabaları ile ileri yıllarda yaşam kalitesinin yükselmesi olacaktır.

Ağız ve diş rahatsızlıkları birçok hastalığın habercisidir. Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak, diş hekimlerimiz ile ailelerin yanı sıra herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir.

Değerli diş hekimleri ve ağız diş sağlığı çalışanları, için de bulunduğumuz Ağız Diş Sağlığı Haftasını, mesleki dayanışmanın daha fazla pekişmesi ve halkımızın ağız sağlığı konusundaki bilinçlenmesine daha fazla katkı sunması dileklerimle tebrik eder,

Başta Ereğlide görev yapanlar olmak üzere Konyamızda ve Ülkemizde çalışan Diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü kutlar, saygılarımı sunarım.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11335

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik