Başkan Oprukçu’dan gündeme dair flaş açıklama

Başkan Oprukçu’dan gündeme dair flaş açıklama

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu soysal medyadan düzenlediği canlı yayınla hemşerilerini karşısına çıkarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Oprukçu’dan gündeme dair flaş açıklama
2020-05-15 17:24:49
İzlenme : 1192

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu soysal medyadan düzenlediği canlı yayınla hemşerilerinin karşısına çıkarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Başkan Oprukçu: Sizlere hizmet etme şerefine nail olmanın 13. Ayındayız. Salgının alıp başını gittiği şu günlerde dezenfekte çalışmalarımıza samimi bir gayretle devam ediyoruz. Şehrin temizliğini çok önemsiyoruz. Sağlık çalışanlarımıza da özverili gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, haklarını ödeyemeyeceğimizi belirtmek istiyorum dedi.

SAYIN BAHÇELİDEN ALLAH RAZI OLSUN

Başkan Oprukçu: Ereğlinin muhteşem geleceğini inşa etme gayreti ve çabası içerisindeyiz. Ancak gündeme ulusal basında çıkan CHP ve AKP Grupları reddetti, MHPli Başkan çıldırdı diye bir haber oturdu. Bağımsız iken Belediye Meclisinden ne istiyorsak geçti ama Konya ve Ankarada kapılar kapalıydı. Yuvama döndüm Konya ve Ankara kapıları açıldı yerelde kapılar kapandı, anlamıyorum. Şu ana kadar elimi, dilimi tuttum, kimsenin ekmeğiyle oynamadım, kırmamaya dökmemeye azami gayreti gösterdim. Öteden beri hepiniz bilirsiniz Ereğlide bir Taş Evler mevzusu var. 2000 yılında Sayın Devlet Bahçelinin imzasıyla Taş Evler Bölgesi Sümerbanktan alınıp Ereğli Belediyesine tahsis edilmiştir. Devlet Beyden Allah razı olsun. Bir de Belediye Başkanımız vardı Aydın Selay Bey Allah ondan da razı olsun. Büyükşehir bizim lehimize oradan feragat ettikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız hemşerimiz Sayın Murat Kurum Beye de konuyu arz ettim. Geçtiğimiz hafta Bakanımız kendi imzasıyla Taş Evlerin tahsisini Ereğli Belediyesine gönderdiler. Sayın Bakanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim ifadelerini kullandı.

EREĞLİ BU KİRLİLİKTEN, MEZBELELİKTEN KURTULACAK

Taş Evlerin şu anki halini gösteren Başkan Oprukçu: Taş Evlerin dışı böyle içini ne siz sorun ne de ben söyleyeyim. Buradan gelip geçen çocuklarımız kötü alışkanlıkları buradan ediniyorsa Hüseyin Oprukçunun vebalidir. O kötü alışkanlıkların orada edinilmemesi için Ereğli Belediye Başkanı olarak Hüseyin Oprukçu vebalini yerine getirecek, Ereğli bu kirlilikten, mezbelelikten kurtulacak. Örnekleri var bakınız Ulu Cami Meydanı, Oğuz Ata Sosyal Tesisleri kötü mü oldu sevgili hemşerilerim. Vefa duygusunu yitiriyorsanız, imanınızı sorgulamanız lazım. Vefası olmayanın imanı olmaz derler. Taş evlerden gece kaç kişi gönül rahatlığıyla geçebiliyor. Burası; Ulu Cami önü, Uğurlu Camii, 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Oğuz Ata Tesislerinden çok daha nezih, çok daha güzel bir yer olsa kimin karnı ağrır ama var. Projeyi hazırlayan, emeği geçen Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim. Siz kendinizi anlamazsanız beni nasıl anlayacaksınız. Taş Evleri mezbelelikten kurtaracak olmanın şerefine ortak olmaya davet ettim. Ortak olmak istemezlerse o şerefi ben tek başıma başarırım. Ama kamuoyunda bilgi kirliliğine mahal vermem. Yanlış hesap Bağdattan döner, 31 Martta döndü bu hesap. Meclis üyemizin biri çıkmış başkanım düşünceniz çok güzel ama ben hesap yaptım, buraya konut yapalım diyor. Hak var, hukuk var seçim bitti. Meclisten yarım saat önce Meclis Üyeleriyle konuştuk. İhaleyi kimin alacağını, bedelinin ne kadar olacağını ben bilemem, teklif edilen kredi tutarı birim fiyatlara göre hazırlanmış olup gerçek bedelini ihalede verilecek teklifler belirleyecektir. İstenilen kredi miktarı 3 yıl içerisinde kullanılacak en üst limittir. Olumsuz bir şey demediler, iyi olur dediler Meclise girdik CHP ve AK Parti ittifakı oldu. Bu ittifak ne paradan, ne de taş evlerin mezbelelik olduğundan dolayı değil. Hüseyin Oprukçu düşmanlığından kaynaklandığını da değerlendirmek istemiyorum. dedi.

İNŞAATINDA EREĞLİNİN ÇOCUĞU ÇALIŞACAK

Yapılan hizmetlerin Ereğli için önemine değinen Başkan Oprukçu: Efendim neymiş işsizlik varken para oraya mı harcanırmış, bırakalım kirlilik dursun o zaman. Hem kardeşim zaten inşaatında Ereğlinin çocukları çalışacak, ekmek yiyecek. Sevgili hemşerim gözünü, kulağını aç Hüseyin Oprukçunun fabrikaların kurulacağı Endüstri Bölgesi için nasıl çırpındığı gerçeğini gör. Ayrıca Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi de Bakanlıkta onu da kuracağız. Bu ne demek işsiz kalmasın, bu ne demek Ereğli kalkınsın demek. Bu kirliliğin vebali boynunuza yapıştı. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanını benim kadar sevseydiniz, benim kadar saysaydınız bu açıklamayı yapmazdınız. Sizleri seviyorum kıymetli hemşerilerim lütfen evde kalmaya özen gösterelim, sağlıklı kalalım. Allaha emanet olun ifadeleriyle konuşmalarına son verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 15986

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik