Başkan Oprukçu’dan CHP’ye iade-i ziyaret

Başkan Oprukçu’dan CHP’ye iade-i ziyaret

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyerette bulunarak CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve Yönetimi’ne teşekkür etti

Başkan Oprukçu’dan CHP’ye iade-i ziyaret
2020-08-17 17:23:56
İzlenme : 534

CHP İLÇE BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDERİM

CHP Ereğli İlçe Başkanlığında bir konuşma yapan Başkan Oprukçu: Tabi bu geç kalmış bir ziyaret. Bağımsız olduğumuz dönemde yoğun bir stresin yaşandığı bir tabloda CHP İlçe Başkanımız ziyaretimize vekilleriyle birlikte birkaç kere geldiler, bu anlamda kendisine ve CHP Yönetimine çok teşekkür ediyorum. İade-i ziyaret için programladığımız bir süreçte de malumaliniz bir Covid süreci yaşadı ülkemiz, bu süreç dolayısıyla hani hemşerilerimize evde kal dediğimiz bir süreçte toplantıya vesile olacak ziyaretleri yapmamızın doğru olmayacağını değerlendirdiğimiz için gecikmiş bir ziyareti yapıyoruz ifadelerini kullandı.

EREĞLİLİ OLAN HER İNSANIMIZA GECEMİZDE GÜNDÜZÜMÜZDE TÜM VARLIĞIMIZLA SAHİP ÇIKTIM

Başkan Oprukçu: Biz vakfedilmiş bir ömrün geri kalanını şehrimize ve hemşerilerimize hizmet edebilmek bakımından bağımsız olarak yola çıkmıştık. Yerimiz, yurdumuz öteden beri belli bizim yani ülkücü bir kimlikte, Türk Milliyetçisi olan bir insan olarak yetişmiş, ömrünü davasına adamış, memleketine, hemşerilerine adamış bir insan olarak yaşanan süreçte kimi şeyler üzüntü kaynağımız oldu ama biz ne kadar kaçtıysak hemşerilerimiz bizi o kadar kovaladılar. Çünkü hemşerilerimiz öteden beri bilirler biz hiçbir siyasi parti gözetmeksizin Ereğlili olan her insanımıza gecemizde gündüzümüzde maddi, manevi tüm varlığımızla sahip çıktık. Bu sahip çıkmanın doğal sonucu olarak da bizi yalnız mı bırakacaksın, boynu bükük mü bırakacaksın, gözü yaşlı mı bırakacaksın baskılarına dayanamadık. Yani Ereğlide de geçmişte önemli hizmetler yaptığımız belli, bu yaptığımız hizmetlerin doğal sonucu olarak itibarımız da ortada her ne kadar 2010-2011 yıllarında yapılan operasyonlarla bizi itibarsızlaştırmaya tevessül etmiş olsalar da netice itibariyle bir iade-i itibara vesile olacak bir sürecin işletilmesi lazımdı. Bu çerçevede de şükürler olsun hemşerilerimiz hakikaten kadirşinas bir şekilde takdir ettiler bu takdirin doğal sonucu olarak da biz hizmet etme şerefine nail olduk. Şimdi bu hizmet etme sürecimizde de hakikaten 2014 yılında ben Belediye Başkanlığından ayrıldıktan sonra 451 tane Belediye çalışanının kapıya konulduğunu ben biliyorum ama geldikten sonra aynı şeyi yapmamak, hiç kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir ayıbı işlememek adına hiç kimseyi işten çıkaran adam olmadım. Hukuki ve ahlaki zemini de hayatımın hiçbir deminde yitirmedim. Cumhuriyet Halk Partisine de öteden beri saygı doluyum. Ama gelinen noktada neticede Atatürkün yani kurucu iradenin sahibi olan Atatürkün kurduğu daha doğrusu temsilcisi hüviyetinde iki tane siyasi partinin var olduğuna inanırım ben. Birisi CHP birisi de MHPdir diye düşünürüm ve bilirim. Ve ben Sayın Devlet Bahçeli Beyin yakinen tanıyan, ona kırk küsür yıldır yol arkadaşlığı yapan bir insan olarak da onun ne kadar Cumhuriyetin kurucu iradesine sadık olduğunu ben bilirim. Öyle algılanmayabilir, farklı değerlendirilebilir, siyasi mülahazalarla tenkit edilebilir duruşu ama Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Devlet Bahçeli için Hüseyin Oprukçudan daha önemli olan Türk Devletinin ve Türk Milletinin Anadoludaki bekasıdır şeklinde konuştu.

ŞAHSIM EREĞLİDE OLMASA DA ESERLERİMLE BİRLİKTE BEN EREĞLİ'DE VARDIM

Başkan Oprukçu şu ifadelerle konuşmasını sonlandırdı: Onun ötesinde şu ana kadar yaptığımız hizmetleri, ortaya koyduğumuz samimi çaba ve gayreti çıkıp basın huzurunda ya da reklamlarla, benzeri manada televizyonlar aracılığıyla falan hiç kullanmadım. Muhtelif televizyon kanallarından, ulusal ya da yerel televizyon kanallarından beni programa davet edenlerin hiçbirine evet demedim. Niye şova gerek yok, hani hatırlarsanız ben önceki Belediye Başkanlığımdan sonra Ereğliden gittim, bir veya iki cenaze, bir veya iki düğüne Ereğliye geldim, gittim. Çünkü niye benim Ereğlide ekstradan olmama gerek yoktu eserlerimle birlikte ben Ereğli'de vardım ve nihayetinde hizmet ettim. Bu hizmetler vatandaşa hep beni anlattı. Dolayısıyla farkı da fark etme imkanı buldular. Hakikaten anlaşılmak da çok önemli, anlatabilmek önemli anlaşılmak çok önemli. Bazen bu anlamda kopukluklar oluyor ama bu da karşılıklı hoşgörü ile ben bugün varım yarın yokum. Ölümün de Allah hayırlısını versin. Netice itibariyle inançlarımın çerçevesinde ifade ediyorum. Bana Hüseyin Oprukçu geldin huzuru ilahiye de ne getirdin diye soracak. Kimisi ibadetimle, kimisi hizmetlerimle geldim diyecek. Ben Adana'ya ceketim ve şerefimle gittim. Ama Adanadan dönerken ceketimle, şerefimle ve hizmetlerimle döndüm. Hangi Adanalıya sorarsanız sorun Hüseyin Oprukçu'yu hizmetleriyle, adamlığıyla anar ve değerlendirir. Dolayısıyla sözüm ona kimi kendini medya mensubu sayan ve sanan zavallılar birilerinin haysiyet cellatlığına soyunup birilerine çamur atmak suretiyle Hüseyin Oprukçuyu kirletebileceklerini falan değerlendiriyorlarsa yazık. Sayın başkanım ben hiç kimsenin parasıyla siyaset yapmadım hiç kimseye de bu anlamda borçlu değilim. Maddi manada diyorum ama manevi manada Ereğli halkı benim onurumun kurtuluşuna vesile oldu Ereğli halkına ve Ereğliye çok şey borçluyum. Bu manada sizlerin anlayışına desteklerine teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Sizlere de başarılar muvaffakiyetler diliyorum

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12102

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik