Başkan Oprukçu’dan 15 Temmuz mesajı

Başkan Oprukçu’dan 15 Temmuz mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Oprukçu’dan 15 Temmuz mesajı
2020-07-13 15:07:16
İzlenme : 470

15 TEMMUZ MİLLET OLMANIN GÜCÜDÜR

Başkan Oprukçu mesajında: 15 Temmuz Birlik ve beraberlik içerisinde millet olmanın gücünü tüm dünyaya gösterildiği gecedir. 15 Temmuz; çoluk, çocuk, genç, ihtiyar, kadın, erkek bir milletinin her ferdinin darbeye karşı dik duruşunun, tankın önüne yatan zihniyetinin, bağımsızlığını elinden almaya çalışacak kim olursa olsun canı pahasına vatanını savunmasının destanıdır. Yüzyıllar boyunca destan yazmaya alışık bir milletin göstereceği duruş bundan başka olamazdı. Tüm Milletinin azim, kararlılık ve cesaretinin resmedildiği o gece tüm hainler bir kez daha gördü ki bu millet bağımsızlığı uğruna gerekirse topsuz, tüfeksiz iman gücüyle savaşarak vatanı üzerinde kötü emelleri olan hiçbir güce fırsat vermeyecektir. Rabbime şükürler olsun ki böyle şerefli ve onurlu bir milletin bir ferdi ve neferiyiz. 15 Temmuz destanının 4. yılında gazi olan, şehadet şerbeti içen ve isimsiz binlerce kahramanımızı saygı, minnet ve hürmetle anıyorum dedi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İHANET VE ALÇAKLIKTIR

Başkan Oprukçu şu ifadelerle mesajına son verdi: 15 Temmuzdan alınacak derslerin ve yapılacak çıkarımların gelecek nesillere aktarması bir vatandaşlık görevidir. Demokrasinin gereği olarak sebebi ne olursa olsun, şartlar nasıl tezahür ederse etsin milletin verdiği yetkiyi yine millet alır. Beğensek de Beğenmesek de, sevsek de sevmesek de sandıktan çıkan her sonuca saygılı olmak ve kabullenmek anayasal düzenin bozulmaması adına elzemdir. Kaldı ki 15 Temmuzda yaşanan olay darbe girişiminden çok ihanettir. Bu ülkenin tankının, tüfeğinin bu ülkenin milletine döndürülmesi alçaklıktan başka bir şey değildir. Bu alçaklığa ve ihanete fırsat vermediğimiz gibi bundan sonra da ülkemiz üzerinde hain emelleri olan herkese gereken cevabı vermekten imtina etmeyeceğiz. Türk Milleti tarihin her safhasında bunu en açık şekilde ispatlamıştır. Kıymetli hemşerilerimizin ve yüce Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24303

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik