BAŞKAN OPRUKÇU OTİZME DİKKAT ÇEKTİ

BAŞKAN OPRUKÇU OTİZME DİKKAT ÇEKTİ

Her yıl 2 Nisan tarihinde kutlanan ‘Otizm Farkındalık Günü’ nedeniyle Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bir mesaj yayımladı

BAŞKAN OPRUKÇU OTİZME DİKKAT ÇEKTİ
2020-04-02 12:12:52
İzlenme : 861

BAŞKAN OPRUKÇU OTİZME DİKKAT ÇEKTİ
Her yıl 2 Nisan tarihinde kutlanan ´Otizm Farkındalık Günü´ nedeniyle Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bir mesaj yayımladı.
Otizm hastalığının erken ve uygun müdahale yapılması halinde aşılabilecek bir rahatsızlık olduğunu belirten Başkan Oprukçu mesajında özetle şu görüşlere yer verdi" , "2 Nisan tarihi, Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılından itibaren tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizmli bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla ´Dünya Otizm Farkındalık Günü´ olarak ilan edilmiştir. Nisan ayı ise ´Dünya Otizm Farkındalık Ayı´ olarak belirlenmiştir ve bu ayda otizm konusunda pek çok farkındalık çalışması yapılmaktadır." Otizmin doğuştan gelen bir rahatsız olduğunu kaydeden Başkan Oprukçu, "Otizm, yaşamın erken dönemlerinde kendini gösteren ve yaşam boyu devam eden, sosyal ilişkilerde, iletişim kurmada, davranış kalıpları oluşturmada ve bilişsel gelişmede gecikmeler ve sapmalarla izlenen bir bozukluk olarak kabul edilmektedir.

Otizm, doğuştan gelen bir rahatsızlıktır.

Belirtileri yaşamın ilk üç yılında kendini göstermektedir.

Ancak, günümüzün eğitim koşulları içinde bu tür rahatsızlığı olanlar özel eğitim ile sosyal hayatta başarılı olabilmektedir´ dedi.

Bu tür kişilere karşı acıma ve merhamet hisleri ile değil, sevgi ve anlayışla yaklaşılması gerektiğini ifade eden Başkan Oprukçu, ailelere ve öğretmenlere bu konuda gösterdikleri çabalarından ötürü teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22344

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik