Başkan Gönülal’dan İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Mesajı!

Başkan Gönülal'dan İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Mesajı!

CHP İlçe Başkanı DT. Veysel Gönülal İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü mesajı

Başkan Gönülal’dan İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Mesajı!
2020-03-11 20:57:19
İzlenme : 2045

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğliİlçe BaşkanıDT.Veysel Gönülal12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı. CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

attachment-37574-0-19061b117abb17ad52cecbbe5efdda0d-1552377934.jpg?

12 Mart 1921 yılında Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen İstiklal Marşımız, milletimizin bağımsızlığı uğruna yaşadığı her zorluğu ve acıyı kalplerimize işlettiren eşsiz bir eserdir.

Bestesi Osman Zeki Üngüre ait olan İstiklal Marşımızın sözlerinin yazılması için o dönem para ödüllü bir yarışma başlatılmıştır.

DöneminBurdurMilletvekili ünlü şairimiz Mehmet Akif Ersoy ise para ödülünü almamak koşulu ile İstiklal Marşımızın sözlerini yazmayı kabul etmiştir.

Bir milletin bağımsızlığını anlatan satırların kişisel çıkar gütmeden, kalplere en derin duygular ile nakşedecek şekilde yazılması gerekliliğini düşünen Mehmet Akif, kendisine takdim edilen ödül parasını bugün Kızılay adı ile bildiğimiz Hilali Ahmer çatısı altında kadınlara ve çocuklara iş öğreten, cephedeki askerlerimize elbise diken Darül Mesai Vakfına bağışlamıştır.

Mehmet Akifin bu davranışı belki de İstiklal Marşımızın ‘Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı sözlerini en güzel şekilde anlatmaktadır.

Milletimize ‘Korkma diye seslenerek, damarlarımızdaki o asil kanın mevcudiyetinden aldığımız cesaret ile tüm dünyaya diz çöktüren, düşmanı püskürten bağımsızlık savaşımızı en içten duygularla anlatan İstiklal Marşımızın Kabul Gününün yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu İlk Cumhurbaşkanımız Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını, vatan için can veren tüm şehitlerimizi,gazilerimizi vatan çıkarlarını kendi menfaatlerinden önde gözeten Mehmet Akifi ve tüm diğer aydınlarımızı rahmetle anıyorum.

Mehmet Akif Ersoyun dediği gibi, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 92212

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik