BAŞKAN GÖNÜLAL’DAN 19 MAYIS ANMA MESAJI

BAŞKAN GÖNÜLAL'DAN 19 MAYIS ANMA MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanı VEYSEL GÖNÜLAL, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında; bundan 101 yıl önce canlanan milli ruhun bugün Türk Gençliğine ilham vermeye, yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

BAŞKAN GÖNÜLAL’DAN 19 MAYIS ANMA MESAJI
2020-05-18 15:00:58
İzlenme : 958

Gönülal mesajında, Millî Mücadele meşalesinin yakılışının 101. yılında ‘19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyor; tüm gençlerimizin ve milletimizin ‘19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Gönülal mesajında şu ifadelere yer verdi:
"19 Mayıs 1919, vatan sevgisiyle bir milletin topyekun harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan önemli bir adımdır.

Üç kıtada adaletle hüküm süren, Osmanlı İmparatorluğunun son zamanlarında; coğrafyamızı yeniden şekillendirmek düşüncesiyle, vatan topraklarımıza göz dikenlere karşı Türk milleti, kahramanlık ve destansı bir cesaretle yeniden karşı durmuştur.

Çanakkale Zaferinden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna giden bu yolda aziz Türk milleti kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu destansı mücadeleye katılmıştır.

Başkumandan Mustafa Kemal Atatürkün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan bu mücadele sonunda bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 74476

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik