BAŞKAN GÖNÜLAL:BU MİLLET SİZE 18 YIL VERDİ SİZ NE VERDİNİZ?

BAŞKAN GÖNÜLAL:BU MİLLET SİZE 18 YIL VERDİ SİZ NE VERDİNİZ?

CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI VEYSEL GÖNÜLAL GERİLİM YARATILIYOR. HALBUKİ BU AZİZ MİLLET CUMHURİYET TARİHİNDE İLKKEZ AKP’YE 18 YIL KREDİ VERDİ DESTEK VERDİ SİZ BU MİLLETE BİR FABRIKA MI VERDİNİZ?

BAŞKAN GÖNÜLAL:BU MİLLET SİZE 18 YIL VERDİ SİZ NE VERDİNİZ?
2021-01-06 20:20:03
İzlenme : 375

18 yıl boyunca üretim değil tüketim ekonomisini desteklediler. Bunun sonucunda işsizlik artmış, dünyanın en yüksek faizinin yaşandığı bir ülke olmuş, döviz aşırı yükselmiş, adalete güven kalmamış, Merkez Bankası başkanları alınmış, yedek akçe bile bitirilmiş, damat istifa etmiş hükümet her anlamda zor günler yaşıyor. Üst üste gelen zamlar. Enflasyonu düşük gösterip asgari ücretliler, emekliler eziliyor. Akp hükümeti hızla oy kaybediyor. Oy kaybının önüne geçmek için Cumhurbaşkanı Akp seçmenini, türban, darbe gerilimi yaratarak, bir arada tutmaya çalışıyor. Biz gidersek hesap sorurlar diye korku salmak istiyor.
Merkez Banaksının 128 milyar dolar nereye gitti? Merkez Bankası kasası nasıl -55 milyar dolara düştü? Toplam 183 milyar dolara ne oldu? Milyonlarca insan işsiz kaldı. İşyerilerleri kapanan esnaf ne yapacak nasıl geçinecek? Toplumu gererek, siyaseti gererek Bunları kimse görmesin bilmesin istiyorlar.
Boğaziçi Üniversitesi rektörörlüğüne dışardan birisinin atanmasına, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin tepki vereceği bilerek atama yapılmıştır. Bu gerilimden faydalanmak, seçmenleri daha çok ayrıştırmak ve kendi seçmenini bir arada tutmak isteniyor.
Ülke gerilimle yönetilemez. Halk gergin, yaşanan cinayetler bunun göstergesi.
İktidarda kalabilmek için bilerek gerilim yaratılıyor.
İlk seçimde gideceğini anlayan İktidar bu gerilimlerden medet ummaktadır.
Yaşattığınız bu gerilim gidişinize çare olmayacaktır.
Anlaşılıyor ki endişe dağları aşmış.
Cumhuriyet Halk Partisi
Ereğli Ilçe Başkanı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 34729

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik