Başkan Gönülal: En Kutsal Hak İnsan Hakları

Başkan Gönülal: En Kutsal Hak İnsan Hakları

CHP Ereğli İlçe Başkanı DT: Veysel Gönülal. en kutsal olan İnsan haklarıdır

Başkan Gönülal: En Kutsal Hak İnsan Hakları
2019-12-10 18:53:10
İzlenme : 821

İnsan Haklarının Anayasası olarak tanımlanan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, dil, din, renk, cinsiyet ve sınıf farklılığı gözetmeksizin, tüm insanların sadece insan olmalarından kaynaklı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir.Bugün sosyal devlet ilkesinin ve sosyal adaletin yeniden tartışılmasına neden olan gelir dağılımındaki adaletsizlikler insan hakları mücadelesinin seyrini değiştirmiş ve insan haklarını dünyanın öncelikli sorun alanlarından biri haline getirmiştir.
Bugün Türkiye'deki resmi raporlara bakıldığında, en çok ihlal edildiği gözlenen hak konularının başında sağlık ve hasta hakkı ihlalleri gelmektedir. Bu nedenle, ülkemizde sağlık hakkının, son on yılda erişilebilirlik ve eşitlik düzeyinin düştüğü öncelikle tüm sorumlular tarafından kabul edilmeli ve bu alandaki sorunlar yeni bir bakış açısıyla çözüme kavuşturulmalıdır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Mümkün olan en yüksek sağlık standardına ulaşma hakkı" olarak tanımlanan sağlık hakkı hem sağlık hizmetinden faydalanan tüm toplum hem de bu hizmetin sunucuları açısından eş zamanlı olarak düşünülmeli ve sadece kağıt üzerinde kalmamalıdır. Çünkü sağlık hakkı, vazgeçilmez ve ertelenemez bir insan hakkıdır.
Kitlesel hak arama mücadelelerinin yılı olan 2019 yılında Dünya İnsan Hakları Günü'nün 71.. yılını daha fazla barış ve her düzeyde adaletin sağlandığı günlerin özlemiyle kutluyorum.
CHP Ereğli İlçe Bşk.
Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 57999

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik