Başkan GÖNÜLAL: BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM

Başkan GÖNÜLAL: BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM

CHP EREĞLİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Başkan GÖNÜLAL: BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM
2019-12-28 15:07:39
İzlenme : 953

CHP'de 2020 Nisan ayı içerisinde yapılacak olan 37nci Olağan Kurultay öncesi il ve ilçelerde yaşanan kongre heyecanı devam ediyor.

Ereğlide mevcut ilçe başkanı Veysel Gönülal, kongreye tek aday olarak girdi.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, partisinin ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, partiye dışarıdan dayatılan hiçbir şeye müsaade etmeyeceklerine vurgu yaptı.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, kongrede yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bu yana canla başla çalıştıklarını, siyasete girdiği 2014 yılından bu yana parti oylarını artırdıklarına dikkat çekti ve CHPli olup da başka adaylara çalışanların partide yerinin olmadığını söyledi. Gönülal, konuşmasında şunlara yer verdi: Göreve geldiğimizden bu yana 2 büyük seçim atlattık. Bu seçimlerde partimizin hangi adayıyla çalıştıysak, o adayın adamı olmakla itham edildim. Bu ithamları yapanlara buradan seslenmek istiyorum. Ben kimsenin adamı değilim, ben Cumhuriyet Halk Partisinin adamıyım dedi. Seçimlerde CHPnin kendi adayı varken başka adaylara çalışan CHPlilere de, asla geçit vermedik, vermeyeceğiz. Ereğli örgütü olarak, dışarıdan bize dayatılan adaylara da kesinlikle yol vermedik, vermeyeceğiz. CHP Ereğli İlçe Örgütü, dışarıdan yapılan dizaynlara kapalı bir partidir. Seçim dönemlerinde yaptığımız çalışmalara rağmen, bizi beğenmeyerek, ilçe örgütü yönetimine dayatma yapmak isteyenler de, bağda bahçede toplantı yapmak yerine, keşke bu siyasi çalışmalarını yerel seçim döneminde yapsalardı da belediye seçimlerini kazansaydık. 10 meclis üyemiz olacağına 15 meclis üyemiz olsaydı. Ancak ben burada herkesin huzurunda söz veriyorum ki, önümüzdeki siyasi yaşamım boyunca, beni hiçbir zaman, CHP dışında bir partiye çalışırken görmeyeceksiniz dedi.

Önceki dönem CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt, CHP Ereğli İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, İstiklal Marşının başka dillerde okunmasına tepki gösteren bir konuşma yaptı. İstiklal Marşıın, anlamını adına taşıdığını söyleyen Bozkurt, İstiklal Marşı Türkiyenin, Türk Milletinin bağımsızlık marşıdır. Milli Marşımızı, emperyaslitlere karşı, işgalcilere karşı verdiğimiz mücadele destanı olarak yazdık. Türk bağımsızlık marşı olan milli marşımızı başka dillere mal etmek bedbahtlıktır dedi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlunun, İstiklal Marşının başka dillerde okunabileceği yönündeki açıklamasına da atıfta bulunan Bozkurt, İYİ Parti milletvekilinin söylediği bu sözü de talihsizlik olarak niteliyorum. İYİ Parti Milletvekili Yazuz Ağıralioğlu, bu açıklamasından sonra da, CHPyi kastederek, aman haa ulusalcıların tuzağına düşmeyin diyor. Ulusalcılık nedir yahu. Ulusalcılık diye bir şey yoktur. Biz, Atatürkün izinde giden, Uluscu bir anlayışa sahibiz. CHP, Atatürk ilkelerinde yer alan milliyetçiliğin temel alan partidir. Atatürk, ilkelerinde, milliyetçilikten bahsederken, Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir diyerek tanımlamıştır. Bunun içinde Kürt de var Türk de var Laz da var Çerkez de var. Dünyada, milliyetçiliğin bu kadar evrensel tanımı daha yapılmamıştır. CHP Milliyetçiliğini, ulusçuluğu, faşistlik olarak tanımlayan bedbhtların da, alnını karışlarım dedi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Gülsüm Filorinalı, CHP Ereğli İlçe Teşkilatının kongresinde yaptığı konuşmada, Ereğlide yaşayan bir vatandaş olarak, Ereğliye verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını söyledi. Filorinalı, kongrede yaptığı konuşmada, 30 yıldır Ereğlide yaşayan birisi olarak, Ereğliyi seviyoruz. Ancak Ereğlinin yerel siyasetçilerinin Ereğliye verdikleri sözlerin hiçbiri tutulmuyor. Ereğliye söz vererek, vaatler vererek göreve gelen siyasetçilere sormak istiyorum: Ereğli ne zaman iktisadi olarak kalkınacak. Ereğli ne zaman huzur şehri olacak? dedi. Filorinalı, Ereğliye verilen sözleri tutmadıklarını söylediği siyasetçilere, Yoruldunuz mu yoksa. Yorulmakta haklısınız. Seçildiğiniz günden beri o kadar çok hiçbir şey yapmadınız ki, yorulmakta haklısınız dedi.

HEP BİRLİKTE, TEK YUMRUK
'Gün CHPyi iktidar yapma yolunda hep birlikte tek yumruk çalışma günüdür' diyen CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, CHPli olmak demek halkı yoksulluktan, işsizlikten, yoksulluktan, geri kalmışlıktan kurtulmuş ileri medeniyetler seviyesi ulaşmış ve tam bağımsız bir Türkiye için kendini adamak demektir.

CHPli olmak demek değişimin gücünü arkasına alarak ilkleri yapmak demektir.

Bu salondaki herkeste ben bu devrimci ruhu görüyorum.

Bu devrimci ruhuna Türkiyeye bir umut olacağına inanıyorum.

Bu kongre biz Türkiyenin mazbatasını alacak bir kongreye dönüştürmek için birlik ve beraberlik içerisinde olmamızı istiyorum.

Gün farklılıklarımızı ayrıştırma günü değil, bir zenginlik olarak görme günüdür.

Gün CHPyi iktidar yapma yolunda hep birlikte tek yumruk çalışma günüdür.

Biz bu felsefe ile hareket ettiğimiz sürece CHP siyaset sahnesinde onurlu yerini alacak ve Türk milletinin beklediği siyasi iktidarından sahibi olacaktır.

Herkesi bu onurlu yolda mücadeleye çağırıyorum.

Başkan GÖNÜLAL: BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM
Başkan GÖNÜLAL: BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 60652

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR