BAŞKAN GÖNÜLAL: Başkan Zübeyir Dursun Paralel Yapımı Arıyor?

BAŞKAN GÖNÜLAL: Başkan Zübeyir Dursun Paralel Yapımı Arıyor?

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran bir partiyi, paralel devlet kurmaya çalışmakla suçlayan açıklama kabul edilemezöncelikle belediye nedir? Belediyecilik nedir?

BAŞKAN GÖNÜLAL: Başkan Zübeyir Dursun Paralel Yapımı Arıyor?
2020-04-19 20:00:03
İzlenme : 1303

AKP İlçe Başkanı Sn.Zübeyir Dursun'un dikkatine sunmak istiyorum.

Belediyeler, belde sakinlerinin mahallî müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, idarî ve malî özerkliğe sahip kamu tüzel kişisi olarak tanımlanır.
Belediyelerin devlete paralel olması diyenitelemek mümkün değildir. Olmasını düşünmekte abesle iştigaldir. Belediyelerin devletin bir kurumu olduğunu kendisine hatırlatılması gerekiyor. Paralel bir devlet olması için ordusu, emniyeti, yargısının olması gerekir. Bunları bilmiyor olamazlar. Sadece siyaseten söylenen sözlerdir. Belediyelerin yaptığı yardımları paralel devlet diye nitelendiriyorsa buna millet güler."
: AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHPli büyükşehir belediyelerinin ne yapmaya çalıştıklarını sormuş. Ne yaptığını kısaca söyleyeyim aşevlerinin kapasitesini artırarak daha çok bu krizde işini aşını kaybedene yardım yapıyor. Bu zor günlerde yardım kolileri dağıtıyor. CHPli Büyükşehir belediyeleri, halka ücretsiz ekmek dağıtmakla, ülke olarak içinde bulunduğumuz zor süreçte ekonomik imkanları zorlanan vatandaşın yükünü azaltmayı amaçlamıştır. Halktan gelecek olan bağışlarla, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik destek ve gıda desteği sağlayarak, milli dayanışmayı sağlamayı amaçlamıştır. Adana Büyükşehir belediyesi, yaptığı geçici sahra hastanesi ile, vatandaşa sağlık hizmeti vermeyi amaçlamış, bu noktada da devlet hastanelerinin yükünü azaltmaya çalışmıştır.
Konya Büyükşehir Belediye Hastanesi'nin amacı paralel devlet amacıyla mı kurulmuş yoksa halkın sağlık hizmeti almasına yardım için mi kurulmuş diye bende kendisine soruyorum.
Bir devlet kurumu olarak belediyelerin vatandaşa yardımcı olmaları, hizmet götürmeleri paralel devlet kurmaya çalışmak değildir. CHPli Büyükşehir Belediyeleri, yaptıkları çalışmalarla vatandaşa hizmet vermeyi amaçlamıştır
Vatandaşın Hizmet Almasını Engellemekle Ne Amaçlanıyor?
Peki, belediyelerin vatandaşa ücretsiz ekmek dağıtmalarını engellemekle, ihtiyaç sahibi ailelere gönderilen bir tas sıcak yemeği çok görerek aşevi bağış hesaplarına el koymakla, vatandaşın sağlık hizmeti almalarını engellemekle ne amaçlanmaktadır?
Son olarak şunu belirtmek istiyorum biz paraleli matematikte birbiriyle aynı doğrultuda giden doğru parçası diye öğrendik. 12 yıl boyunca birlikte hareket ettiklerini daha sonra 'paralel yapı' diye niteleyen ve ülkeye öğretenler paralel yapıyı ancak onlar iyi bilirler."
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI
VEYSEL GÖNÜLAL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85690

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik