‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu

‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu

Alparslan Türkeş’in doğumunun 103. yıldönümü vesilesiyle Ereğli Belediyesi tarafından belirlenen ve Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı adı verilen alanda Ereğli Ülkü Ocakları’nın “Her genç bir fidan, her fidan bir hayat’ parolasıyla düzenlediği fidan dikim programı gerçekleştirildi.

‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu
2020-11-26 12:32:17
İzlenme : 575

Programa Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Gedik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye personelleri katıldı.

BAŞBUĞUN AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE EĞİLMENİN ŞEREFİNİ YAŞIYORUZ

Programda duygularını ifade eden Başkan Oprukçu: Öncelikle doğumunun 103. Yıldönümü vesilesiyle Başbuğ Alparslan Türkeş anısına Ülkü Ocaklarımızın isteği, talebiyle Belediyemize ait bu 15 Bin metrekarelik alanda Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanına fidan dikimini gerçekleştirdik, hepinizin eline, yüreğine sağlık. Ereğlimiz yemyeşil olsun istiyoruz neticede hizmetlerimiz doğrultusunda yemyeşil olacak. Huzurun inşasında yeşilin çok büyük öneme haiz olduğunu biliyoruz. İnşallah ülkemizin bu dar günleri yaşadığı tabloda da Başbuğ Alparslan Türkeşi anmanın, hatırlamanın, bizlerin karanlık dehlizlerde yitip gitmemizi engelleyen, bataklıkta açan bir gül misali bataklıklara batmaktan kurtaran rahmetli başbuğun aziz hatırası önünde de saygıyla eğilmenin şerefini yaşıyoruz. Ulu Önder Atatürkün, Başbuğ Alparslan Türkeşin ve lider Devlet Bahçelinin adına da fidanlarımızı diktik, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Sonrasında kısa bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Yılmaz: Bugün Milliyetçi Hareket Partisinin kurucu lideri Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin doğumunun 103. yıldönümü bu vesileyle Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından Türkiyenin her tarafında ‘Başbuğ fidanları toprakla buluşturuluyor biz de Ereğliden katkı sağladık. Belediye Başkanımıza sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Gedik ise: Bu programı düzenlememizde bize destek olan değerli Belediye Başkanımıza, her daim arkamızda duran İlçe Başkanımıza teşekkür ediyor, bu faaliyetimizde bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum şeklinde duygularını ifade etti.

‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu
‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu
‘Başbuğ’un fidanları’ toprakla buluştu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16891

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR