Babacan’ın Ereğli ilçe başkanı kim olacak ?

Babacan'ın Ereğli ilçe başkanı kim olacak ?

Yeni kurulacak partiler Ereğli’de nasıl bir yol izleyecekler ?

Babacan’ın Ereğli ilçe başkanı kim olacak ?
2019-12-04 10:54:39
İzlenme : 896

Ali Babacan'nın yeni partiyi 2020'ye gelmeden kuracağız demesinden sonra Ereğli ilçe başkanı kim olacak soruları da sorulmaya başlandı.

AK Parti'nin Ereğli belediyesini bağımsız aday karşısında kaybetmesi sonrasında yeni partinin kurulmasını bekleyen sayısı her geçen gün daha da fazla artmaya başladı.

Ereğl'de yeni kurulacak partinin ilçe başkanı olabilmek için bazı isimlerin Ali Babacan ekibinden randevu talep ettikleri, fakat görüşme taleplerine karşılık bulamadıkları öğrenildi.

Babacan'nın ve ekibinin ilçe başkanı belirleme kriterlerinde; "ismi yolsuzluğa bulaşmamış, kariyer sahibi, iyi bir teşkilatçı, arkasında kitleleri olan ve partiyi kurarken 5 bin üye getirme" şartlarını karşılayacak biri olacağı da öğrenildi.

Ereğli'de Ak parti ilçe teşkilatında görev yapmış ve eski belediye meclis üyeleri ile özellikle kadın üyelerin Babacanın ve Davutoğlu'nun kuracağı yeni partilere geçecekleri konuşulmakta.

Babacanın kuracağı parti'nin ilçe başkanlığı için 3 eski Ak parti ilçe başkanın isimleride konuşulmakta

Babacan'ın ekibi, Ereğli'de bu kriterlere uyacakilçe başkanı olarak düşündükleri kişinin 31 mart yerel seçimlerde bağımsız belediye meclis üyesi adayı olan 7300 oy alan müteahhit Nurullah Yılmaz'ın ilçe başkanı olacağı konuşulmakta.

İş insanı Nurullah Yılmaz'ın Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti'de görev alması beklenmekte

Yeni kurulacak partiler Ereğli'de nasıl yol izleyecek ?

Davutoğlu'nun ve Babacan'nın ekibi, Ereğli'de AK Parti'ye küskün olanların ve eskiden Anavatan Partisi'nde MHP'de siyaset yapanların peşine düştü.

Aynı zamanda İYİ Parti'de ve CHP'de siyaset yapıp daha sonra ayrılan / ayrılmak zorunda bırakılanların ve isimleri şaibeye karışmamış iş adamlarının, STK temsilcilerininde bu yeni oluşumlarda olması için ikna edilmesi bekleniliyor.


Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90248

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR