“ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN ORTAK DEĞERİDİR”

“ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN ORTAK DEĞERİDİR”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

“ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN ORTAK DEĞERİDİR”
2020-11-09 14:20:47
İzlenme : 497

Başkan Oprukçu mesajında: Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır. Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen ve esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş, tüm dünyanın Türkiyeye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur. Asil Türk Milletinin kendine olan güvenini ve var olma kararlılığını güçlendiren Ulu önder,Türk Milletinin ortak değeridir. Hayatı boyunca kendisini, varlığından güç aldığı büyük Türk Milletine adayan Atatürk, kahraman bir komutan ve büyük bir devlet adamı olarak çok önemli hizmetler ifa etmiştir. Vatanımızı bölmeye yeltenenleri geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan bu büyük devlet adamına, çok şey borçlu olduğumuz bilinmeli ve milli mücadele döneminde gösterdiği üstün hizmet özellikle gençlerimiz tarafından iyi özümsenmelidir. Aziz Atatürk milletimize umut olmuş, geleceğe ışık tutmuş, vatanımızı kurtarmada öncü olarak Cumhuriyeti kurmuştur. Kendi ifadesiyle Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir, çok şükür Türk Milleti bu sadakattedir ve atasının izindedir. Her fani ölümü tadacak, her naçiz vücut günü saati geldiğinde toprakla buluşacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bunu idrak ve ifade edip Türkiye Cumhuriyetinin payidar kalacağına vurgu yapmıştır ve ömrünü Türk milletinin istiklal ve istikbaline adamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 82. yıldönümünde aziz Atatürkü rahmetle ve minnetle anıyorum ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 25562

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik