Arıcılara ekipman desteği

Arıcılara ekipman desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, arıcılığı geliştirerek bal üretiminin artırılması, kırsal kalkınmanın büyümesi hedefiyle 447 üreticiye yüzde 50 hibe destekli modern ekipman desteğinde bulundu

Arıcılara ekipman desteği
2021-06-09 15:03:02
İzlenme : 416

Konya Büyükşehir Belediyesi, arıcılığın gelişmesi için Konya Arı Üreticileri Birliği üyesi olan ve daha önce müracaat eden şehir genelindeki bal üreticilerine Modern Arıcılık projesi kapsamında arıcılık ekipman desteğini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde bal üreticilerine bu yıl ikinci kez ekipmanlarını teslim eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tarımsal ve hayvansal üretimle uğraşan çiftçilere desteklerinin sürdüğünü ifade etti.

Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte tarıma 277 milyon liralık destekte bulunduklarını kaydeden Altay, Bugün de bal üreticilerimize güneş paneli, bal dinlendirme kazanı ve bal sağım çadırlarını hediye ediyoruz. Böylece sadece bu yıl bal üreticilerimize verdiğimiz destek 2 milyon lirayı buluyor. Amacımız insanlarımızın gelirlerini artırmak; işçilik maliyetlerini düşürmek. Göksu Taşeli Projesi kapsamında Bozkıra bal dolum tesisi kazandırıyoruz. Ayrıca, Büyükşehir olarak Güneysınıra 1.2 milyon fide vererek lavanta bahçesi inşa ediyoruz. Lavanta balının da bölgede marka olmasını amaçlıyoruz. Çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Üretim Sizden Destek Büyükşehir Belediyemizden.Hayırlı, uğurlu olsun dedi

Konya Arı Üreticileri Birliği Başkanı Veyis Önder ise, Biz ülke için varız. Herkesin üretmesi lazım. Üretmek için de yatırım yapmak lazım. Bu anlamda en büyük katkıyı da bize Konya Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Çok teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Modern Arıcılık projesi kapsamında daha önce başvurularını aldığı 31 ilçe, 321 mahallede 447 üreticiye bu yıl ikinci kez yüzde 50 hibe destekli arıcılık ekipman desteğinde bulundu. Büyükşehir, Konyanın en uçta mahallesi bile olsa müracaat eden tüm bal üreticilerine ücretsiz eğitim ve teknik destek de veriyor.

Konya arıcılıkta; 1.029 işletme sayısı, 120.000 adet kovan sayısı ve ortalama 1.200 ton yıllık bal üretimi ile Türkiyede önemli bir yere sahip.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80907

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik