ANKARA’DAN EREĞLİ’YE MEKTUP VAR

ANKARA'DAN EREĞLİ'YE MEKTUP VAR

Aşağıda okuyacağınız yazı benim face hesabımdan yayınladığım

ANKARA’DAN EREĞLİ’YE MEKTUP VAR
2020-12-11 12:03:36
İzlenme : 719

VAKİT GEÇ OLMADAN BİR ŞEYLER YAPMALI yazıma, yorum ve açıklamalarla katkı yapan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi sayın Prof. Dr. Mehmet ORHAN beye aittir. Kendisi benim kırk beş yıllık dostum ve arkadaşımdır.. Görüşlerine hürmet ederiz..Severiz. Bilmediklerimizi, bir toplumcu bakış açısından, devletimizin bekası perdesinden ele almış. Sevgilerimle...
Yusuf hocam merhaba
Facebook daki yazını okudum.
Evet, günümüzün ve hatta önümüzdeki yılların en önemli problemi. SU SAVAŞLARI !..
Söylenecek o kadar çok şey varki ! Bu satırlar yetmez.. ilk olarak şunu yazmak isterim, öncelikle maalesef sizin Konyalılar başta olmak üzere, bitmez tükenmez çok kazanmak aşkı uğruna, benim ve senin bildiğin en az 40 yıldan beri, fütursuzca yer altı sularını çektiler !.. sanki, Altın yumurtlayan tavuğu kestiklerinde, hepsini alaçaklarını zannedenler gibi !.. özellikle sizin bölgede, yeraltı su seviyeleri, 50-100 m daha derinlere indi ! Neticesinde, obruklar oluşmaya başladı, çevredeki bazı göl ve sulak alanlar kurudu ve kuruyacak.
Daha çok bilgi verebilirim ama gereği yok. Şimdi, diğer taraftan bakıyorsun ! Bilen de, bilmeyen de konuşuyor !.. suyumuzu da çaldılar diye ! Hatta, ilginç bu durum hükümet ve Tayyip düşmanlığına kadar gidiyor !..
Bizler, doğruyu ve yapılanları görmeliyiz !.. Doğru yapan, düşman bile olsa !.. takdir etmeliyiz !..
Mesela, eski orman bakanı ve DSİ̇ genel Md. Veysel Eroğlu, çok uzun yıllar bu sahada etkiliydi ve şimdi de bildiğim kadarıyla perde arkasında ... Bu konuda çok şeyler yaptı, yapıyor da !.. Ama, gören yok.
Ben yaklaşık, 20-25 yıldır bazı DSİ̇ projelerinde bulundum. Mesela, 10 yıl önceki 1000 günde 1000 gölet vb. Projelerde. Benimde, verdiğim bir çok seminerde, bu ülkeye SUYUN TUTULAMAYACAĞI yerlere, MEMBRAN KAPLAMALI GÖLETLERİ önerdim ve 100 lercesi, bu ülkede yapıldı. Örnek olarak, biraz çevrene baktığında, özellikle bizim yörüklerin yaşadığı diyarlara Karaman vb. Çok membran gölet yapıldı. (Bu arada, Veysel Eroğlu da, Afyonlu bir yörük bildiğim kadarıyla)
Şimdi, devlet son zamanlarda, yeraltı barajı projelerine çalışıyor ve yapıyor ? Vatandaş bunları çok bilmiyor !...
ama sonuçta, doymaz nefse sahip olan bizler ! Rabbimizin bildirdiği gibi yaşamıyor ! Hepsi benim mantığı ile, çevremizi Kerbelaya çeviriyoruz.
İlginç bir bilgi daha vereyim, dünya var olduğundan beri, her yıl aynı miktarda, ne bir damla fazla nede eksik yağışlar bu dünya üzerine düşüyor ve bu döngü devam ediyor !..
Ama, değişen şu, çok çeşitli sebeplerle (burada yazmak çok zor) bu miktar her yere eşit dağılmıyor !.. Artık, bilimsel sebepler yanında İlahi sebepler de var !..
Neyse, konu çok uzun, yazmaktan ziyade, konuşmak lazım ! Ama, en önemlisi de ibret almak lazım !.. Rabbim, bir karıncanın bile su ihtiyacını veriyor da ! Biz onu bile, ondan çalmanın peşindeyiz !.. şükür yok ! Had bilme yok !.. küffarla, 7 düvelle mücadele ediyor bu toplum, birileri çıkıyor (içimizden !) düşmana (ABD ve türevlerine) eman diliyor !.. manda diliyor !... Milliyetçi diller ise LAL olmuş ! Susuyor ! Birlikte, yan yana olmağa devam ediyor !
Bak, hikaye nerelere geldi ! Suya ihtiyacımız mı var !..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 49639

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik