Angı: Kılıçdaroğlu varken düşmana ihtiyacımız yok

Angı: Kılıçdaroğlu varken düşmana ihtiyacımız yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine ülkesini kötüledi.

Angı: Kılıçdaroğlu varken düşmana ihtiyacımız yok
2019-11-18 19:37:49
İzlenme : 1117

Ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu, Türkiyede hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur dedi ve yabancı yatırımcıya Türkiyeye gelmeyin mesajı verdi. Açıklamaya AK Partiden tepki geldi.

Daha önceleri İngiltere ve Almanyaya Türkiyeyi şikâyet edip, ülkesini karalayanCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de İstanbulda iş dünyası tarafından düzenlenen ekonomi değerlendirme toplantısında skandala imza attı.

Yabancı sermayeye defalarca Türkiyeye yatırım yapmamaları konusunda akıl veren Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha sahneye çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlunun milli bir duruş sergileyemediğini belirtenAK PartiKonyaİl Başkanı Hasan Angı, Kılıçdaroğlu kimin sözcülüğünü yapıyor, çıkıp açıklasın dedi ve şunları söyledi;

"Kalkıp iş dünyasının bir araya geldiği bir yerde Türkiye'deki varolan potansiyeli görmezden gelip tehlikeli ve tehditvari bir yaklaşımla, bu insanların Türkiye'ye pozitif bakışlarını bozmaya Kemal Kılıçdaroğlu da dahil kimsenin hakkı yok. Siyaset yapan herkesin şunu bilmesi gerekir ki bu ülkeyi güçlü kılmak adına, ülkeyi geleceğe taşımak adına eğer millet size bir yetki vermiyorsa bulunduğunuz konumu iyi değerlendirerek umut vermeniz lazım. Yoksa boş hayallerle, millete boş vaatlerle veya korku salarak bir yere varılmayacağını hepsi gördü, hepimiz biliyoruz."


Kılıçdaroğlunun yabancı sermayeye ‘gelmeyin mesajı vermesi, sosyal medyada da yankı buldu. Ana muhalefet partisi genel başkanı varken düşmana ihtiyaç yok. yorumlarını beraberinde getirdi.

Başkan Hasan Angı, Kemal Kılıçdaroğluna bir de çağrıda bulunarak, "Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin gerçek şartlarını iyi bil, kulağına söylenenlere veya gönlünün istediğine değil bu ülkenin geleceği adına gecesini gündüzüne katmış sayın cumhurbaşkanına destek verilmesi gereken yerlerde dimdik desteğini ver. Muhalefet anlayışı bu olmamalı. Eleştireceğiniz başlıklar olabilir. Ama kalkıp toptancı bir yaklaşımla veya uluslararası kamuoyuna mâl olacak iç çekişmeleri bir bahane üreterek, Türkiye'nin büyümesini istememekse bu millet için yapılmaması gereken bir durumdur." ifadelerini kullandı.


Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 25170

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor